Gå til innhold
Hundesonen.no

Et hundeliv i bilder!


Inustaff

Recommended Posts

Skrevet

Ganske enkelt en tråd der alle som gidder kan slenge inn bilder de vil dele fra utstillinger,treff ,eller treninger/kurs!

Så slenger jeg inn det jeg har :cool: Er litt gøy å se hunder i flere settinger!Og ikke minst se hva folk har av bilder og opplevelser!

Sirkustomten, frislipp av hund:

IMGP2878.jpg

IMGP2879.jpg

IMGP2880.jpg

IMGP2881.jpg

IMGP2886.jpg

IMGP2892.jpg

IMGP2893.jpg

IMGP2895.jpg

IMGP2897.jpg

IMGP2899.jpg

Oltedal,utstillng:

IMGP1944.jpg

IMGP1923.jpg

IMGP1970.jpg

IMGP1910.jpg

World dog show,Stockholm:

IMGP2288.jpg

IMGP2290.jpg

IMGP2294.jpg

IMGP2291.jpg

IMGP2295.jpg

IMGP2306.jpg

IMGP2314.jpg

IMGP2251.jpg

IMGP2256.jpg

IMGP2259.jpg

IMGP2258.jpg

Skrevet

Så mange flotte bilder! :P Koselig tråd, skal se om ikke jeg får bidratt med noen bilder i kveld. Den hunden med snutebind, - er det en tsjekkoslovakisk ulvehund? Og den beauceron'en (?) var stilig! Er begge CC'ene dine? :cool:

Skrevet

Noe sier meg at det kan bli mange bilder å laste på hver side etterhvert :P Kanskje vi burde ha en regel om f. eks maks til bilder i hver post? På den måten kommer tråden fremover, men det blir ikke umulig å lese tråden selv om den har mange innlegg? :P

BJERKE 2005!

CIMG0349.jpg

CIMG0346.jpg

CIMG0378.jpg

CIMG0329.jpg

CIMG0239.jpg

CIMG0227.jpg

Vi var små gitt :cool:

juliemona.jpg

Skrevet

Høhøhø..IW..Jeg har slengt inn alt jeg ikke klarte la være...En post ville ikke ta alle bildene,såjeg slengte dem på neste!

(Synder i dobbelpost!)Men ja..kanskje en regel med bilder pr tråd hadde vært lurt...

Tenkte bare det var gøy å se masse bilder jeg:-)

Og forresten..Hva gjør Mona på bildet?hehe..

Malamuten..går den agility?For real?Kult bilde!

Skrevet

Hun nyser, hehe :cool: Ja, den gikk agility så det suste!

Vi kan jo ha masse bilder uansett, men da blir det jo fler innlegg og like mange bilder, og da tipper tråden raskere over på neste side!

Skrevet

Flotte hunder,og bilder!Kaka skulle jeg egentlig ikke kommentere..Den har ingenting i denne tråden å gjøre! :cool:

Jeg vil og ha kake <_< Ååå! Så slemt! Hvem sine hunder?

Skrevet

Husker ikke navnet på alle, men de er innpå Amerikansk Bulldogforum (det norske) :cool: Hun med den siste det er bilde av er her inne, Josephine heter hun.

Skrevet

IIIIIIIWWWW! du må ikke legge ut bilder va Amerikanske Bulldog'er..! Jeg får alvorlige tilbakantfall av den kroniske valpesyken min :cool:

Skrevet
Inustaff:

Kjenner du til John Areskjold, American Akita? Var det Bernt der på ene bildet?

Bare for å fortsette litt OT; Bernt er SÅ fin, han "kjente" jeg da han var liten valp :lol:

Hm, jeg skal lete etter bilder jeg og..

Skrevet
Bare for å fortsette litt OT; Bernt er SÅ fin, han "kjente" jeg da han var liten valp :lol:

Mere OT: God venninne overtok faren til Bernt'en, King. Superflott hund på alle måter, inntil han skambeit søsteren til veninne :):lol:

Har truffent Bernt jeg og, fantastisk flott. Men King var finere :)

Skrevet
Inustaff:

Kjenner du til John Areskjold, American Akita? Var det Bernt der på ene bildet?

Snakka en del med han ja,det er hans hunder/av hans oppdrett.

Hehe..Klart jeg må mase litt på ham!

Hunden hette Victor,tror jeg det var...

Stod der i en evighet! :rolleyes:

Skrevet

Han er god på det han gjør med Bert, i allefall. Det var vel i fjor/forfjor han vant alt mulig (correct me if im wrong)??

Han har jo holdt litt på med Vestgøtaspets, som bestissen min har. Hun er mer eller mindre "forvert" for han og faren. :lol: Har snakket såvidt med han, så kjenner han ikke personlig, men kjenner godt de som kjenner han...heheheh

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...