Gå til innhold
Hundesonen.no

Kake!


YeChickoKooel

Recommended Posts

Skrevet

Glemte bort hele greia jeg :blush:

skal se etter den nå :P

EDIT: jeg fant, jeg fant!

Har en oppskrift til Ingefærbein, en til vanlig hundekjeks, og en til bursdags kake :lol::P

Bursdagskake:

Ingredienser:

- 1/2kg. Kjøttdeig.

- 1 pisket egg.

- 60g. hvetekim.

- 60g. most gulrot.

- 2ss. vann (30ml)

Fremmgangsmåte:

1. Forvarm ovnen på 180 grader.

2. Bland kjøttdeig, pisket egg, hvetekim, most gulrot og vann.

3. Form blandingen til et brød i en smurt kakeform.

4. Stek til den er gjennomstekt, rundt 40 min.

5. hvelv kaken over på et serveringsfat og la den avkjøles.

"Glasser" med potetmos!

Ingefærbein:

Ingredienser:

- 920g. hvetemel.

- 460g. sammalt hvete.

- 230g. mørk sirrup.

- 240ml. Vann.

- 120ml. vegetabilsk olje.

- 4ss. malt ingefær.

- 2ts. kanel.

- 1ts. nellik.

Fremgangsmåte:

1. Ha ingrediensene i en stor bolle, og rør dem gost sammen.

2. Kjevle ut deigen på en melet overflate til den er omlag 6mm. tykk. Lag beinformer med kaketrinse, eller kakeformer.

Kjevle ut deigrestene igjen, og lag flere kjeks, til all deigen er brukt opp.

3. Legg kjeksene på en usmurt bakeplate med folie og stek i forvarmet ovn på 170 grader, i 30-35 min. (60-65 kjeks)

Hundekjeks:

Ingerdienser:

- 1 egg

- 140g. muffinmiks av maismel.

- 3 kopper vann (675ml)

- 455gr. rå oppmalt okselever ( :P )

Fremgangsmåte

1. Ha ingrediensene i en stor bolle, og rør dem sammen.

2. Smør blandingen på en bakeplate, og stek den på 175 grader til den er stiv. (rundt 10.15 min)

3. Ta platen ut av ovnen, og skjær kaken opp i rektangler. Sett brettet med kakene inn i den avslåtte ovnen, og stek videre

på ettervarmen. La dem stå i noen timer så de blir harde..

Håper dette kommer til nytte :happy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...