Gå til innhold
Hundesonen.no

Kaninraser


Guest LeenaM

Recommended Posts

Guest LeenaM
Skrevet

Håper ingen har laget en sånn tråd før? Jeg hermet ihvertfall etter hundesonen. Hvilken rase har du? Sett stjerne siden av hvis du har den rasen som er skrevet opp. Alfabetisk rekkefølge! =D

(jeg har to blandinger)

Liste:

Blanding*

Guest LeenaM
Skrevet
Blanding*

Dvergvedder*

bare lurer.. =P jeg skrev med en stjerne fordi jeg har to blandinger x) du skulle bare skrevet "dvergvedder", men samma det xD

Skrevet

Belgisk hare*

Blanding*

Dvergvedder***

Engelsk Schecke*

Sachengold*

Tysk kjempeschecke*

Denne har gått på mange ulike dyreforum, det mest vanelige for at man skal vite hvem som "kom inn sist" er at denne uthever siden raser med sort. og setter da alle på ei stjerne bak på sin rase, så kan vi telle hvor mange som ahr hvilken også. Her er mine :angry:

Skrevet
annbefaler trådstarter -kaninforum-

Beklager at jeg ikke skjønte den, men var den til meg? :rolleyes::blink:

Skrevet
Beklager at jeg ikke skjønte den, men var den til meg? :rolleyes::ahappy:

jepp! Her er det for det meste bare hund, der er det bare kanin :lol:

edit: Vis du har hund og kanin liksom :) Medlem der jeg også, går under samme navn der.

Skrevet
jepp! Her er det for det meste bare hund, der er det bare kanin :ahappy:

edit: Vis du har hund og kanin liksom :lol: Medlem der jeg også, går under samme navn der.

Åja, hehe. Jeg er medlem på kanin.org og kaninforum.no, jeg :)

Skrevet

*leke moderator (i et kjedsomt øyeblikk)* dere kan ta det over PM, så blir det ikke så mye prat når man skal føre på en liste :ahappy:

Skrevet
jeg også, både ute og inne-kaniner, har du også det?

Innekaniner :cry:

*leke moderator (i et kjedsomt øyeblikk)* dere kan ta det over PM, så blir det ikke så mye prat når man skal føre på en liste :console:

Veit, jeg kopierer listen ned hit, så blir det litt enklere :wub:

Belgisk hare*

Blanding***

Dvergvedder***

Engelsk Schecke*

Løvehode**

Minirex**

Sachengold*

Tysk kjempeschecke*

*sorterte så de kom i rekkefølge*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...