Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøpt undulat i dag


Sverami

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Kjøpte min første undulat i dag :) !

Et meeeget etterlengtet kjøp.

Har begynt å kalt han for Jacob, for synst han ser ut som en :P men, hadde vært morsomt med andre forslag også.

Her er han! Om enn litt beskjeden.

post-1557-1216390546_thumb.jpg

Skrevet

Naaw :P

Har du noen tips til temming kanskje?

Legger hånda litt inn i buret med en agurk bit på...men han bryr seg ikke masse om den.

Kanskje man skal vente en dag før man begynner temminga? :)

Er helt fersk her jeg nå til en forandring :P har hatt alt av dyr før, men undulat er nytt ja!

Skrevet

Lån deg et par bøker om undulater på biblioteket :P la han være litt de første dagene, og så kan du begynne å temme han etterpå.. Unngå speil og leker den første tiden. Du vil jo at han skal ha fokuset på deg ikke sant? prøv å nærme deg brystet hans gradvis, og stryk han forsiktig over fjørene helt til han føler seg fomfertabel, og så kan du forsiktig dytte fingeren mot magen hans, og forhåpentligvis får du han da over på fingeren din :P

Undulatene mine fikk bestandig friske grønnsaker og frukt hver dag, frø og eggefor... Eggeforet blandet jeg til en tykk grøt sammen med et par dråper flytende vitaminer :P de har også veldig godt av å få fuglepellets istedenfor frø, så hvis du får han til å spise det så er det helt topp :P Håper han får komme ut å fly litt når han blir tammere og tryggere. Husk bare å trekke for gardinene/persiennene første gangen.. mange undulater som har gått rett i ruta på første flygeturen :)

Skrevet

Drømmen er at luka til buret kan stå oppe hele dagen, slik at han kan få komme å gå som han vil :P

Tenker at første flygeturen blir inne på stua med gardinene dratt for og dørene igjen. Så kan han bli vant til det ene rommet først :)

Tenkte jeg skal gå på dyrebutikken hvor jeg kjøpte han over helga å kjøpe til litt nye pinner (av tre), bjeller, stige osv.

Hva er eggefor egentlig? Har lest om det på undulater.com og undulatprat.no, men har ikke hørt om det selv. Kan jo også spør mer på dyrebutikken om hva han bør ha av daglig vitamin :P fikk med en kalkstein da, og så har han grus i bunnen...de sa han kunne spise av det og at det bare er bra!

Gleder meg til i morgen ivertfall når han kanskje har blitt litt mer husvarm :rolleyes: Nå sitter han bare på bunnen av buret og ser lei seg ut...i sted kvakk han plutselig i, og kvitret en liten melodi for oss :P

Skrevet

Jeg ville stått over bjelle og stige den første stunden også jeg da men..... Fugler blir fort bestatt av leker og ting.. Eggefor er et slags pulver laget av tørket egg som man enten kan gi tørt eller lage til grøt.. det inneholder mye protein.. I Australia i det ville livet, ville undulaten din ha spist innsekter og små mark og larver, så det er viktig at den ikke bare får frø :)

Skrevet

Hadde bare tenkt å kjøpe tingene, kommer til å legge inn en og en ting. Og noen dager mellom hver ting, så han ikke går lei av alt med en gang :P

La merke til en artig ting...hver gang når jeg er ferdig med en økt og tar til meg hånden og lukker luken, så strekker han på vingene og sparker litt med føttene :P og en gang så plystret han litt etter denne seansen. Morsomme krabater dette :)

Får spør etter slikt eggefor over helga :P Takk for hjelpen, det var meget nyttig info! Blir nok klokere etterhvert.

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Så søt :) Jeg håper på en bildespam! :wub:

Navneforslag:

- Terry

- Prins

- Caspian

- Peter

- Jaco

- Aslan

- Jack

- Billy

Det var noe jeg og venninna mi kom på nå :)

Kjeda oss litt :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...