Gå til innhold
Hundesonen.no

På søndag skal vi se på valp :-D (oppdatert nederst)


Iago

Recommended Posts

Skrevet

På søndag drar vi til Sør Fron for å se på en liten Jack Russel Tispe som er igjen fra kullet! Det blir kjempe gøy, hun er leveringsklar, men det er ikke sikkert vi tar henne med på søndag (men jeg håper det ;) ) Det blir kjempe gøy, ønsket meg egen hund for agility og utstilling i 3 år, og de to siste årene har jeg sett på forskjellige hunder. Og nå skal vi altså se på en! Gleder meg kjempe mye =)

Skrevet

Jepp bilder skal det bli : ) Antegeligvis ingen av bra kvalitet, med tanke på at speilrefleks kameraet mitt fortsatt er på reprasjon. Mobilen får duge x)

Skrevet

Kjempe hyggelig å dra på besøk dit :-) Valpen var jo bare HELSKJØNN!

Mamma og pappa skal ta en siste prat, så får vi se om den ender opp hjemme hoss oss =)

Uansett, her er BILDER!

kw787.jpg

ligger i gresset med ballen ved siden av :-D

5lp25l.jpg

=)

15fngnr.jpg

SØT!

o6a3ar.jpg

krangle litt med mamma!

25rh2dw.jpg

på tide med en lur!

2n0v7ye.jpg

sove i fanget ditt var godt!

vfkpc9.jpg

Zzzz

53ra0l.jpg

Dårlige batterier i sånne småtisser!

Guest LeenaM
Skrevet

Hun er så fin! :ahappy: Håper du får henne, da vil jeg hilse på henne :hyper:

Skrevet

Vi skal dra å hente henne idag! Og navnet står mellom Tara og Irma, så får vi se hva jeg syntes passer aller best ^^,

Skrevet

Hun fant seg GODT til rette med EN gang! Etter å ha løpt ute og lekt med Nikita slokna hun helt nå! Hvor gira skal hun bli i natt tro? :')

97myiw.jpg

Det ble forresten Irma! =) Tara passer ikke henne i det hele tatt.

Tenker forøvrig å lage en blogg om oss på blogtown eller noe sånt! :-)

Skrevet
naww.. nydelig! :)

Mm ^^,

Gratulerer Mathea! Nydelig lita jente du har fått :)

Tusen takk :-) ja hun er liten og nydelig ^^,

Gratulerer med valp, nydelig liten frøken. :=)

Takk takk :)

Gratulerer så mye! For en flott hund og godt å høre du har planer med aktiviteter for den. Det er godt for alle hunder.

Tusen takk =) Jepp viktig med et aktivt liv.

Gratulerer, kjempesøt :)

takk :P

Gratulerer med valp! Kos deg med valpetiden :)

Det skal jeg, det er så herlig når hun sovner på armen min :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...