Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultat og resultat.....


jaktlykke

Recommended Posts

Jeg må bare få si at jeg nå er ferdig med ettersøksdommerutdanningen så nå gjenstår det for NKK å autorisere meg :ahappy:

Dommerkurs sommeren 2006

Videregående kurs ettersøk 2006

Aspirantarbeid blodspor avsluttet våren 2008

Aspirantarbeid ferskspor avsluttet sommeren 2008 (i går!)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så kult! Gratulerer så mye! :ahappy: Kanskje et dumt spørsmål, men når får du autorisasjonen/godkjenningen av NKK?

Takk alle sammen!

Det kan ta lang tid å få autorisasjon; det kommer an på hvor kjappe de er med å ha dommermøte osv. Mye papirmølle ute og går visst! I verste fall nærmer vi oss årsskiftet før det er i boks, men jeg håper inderlig at det ikke blir så lenge å vente.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Det gikk fortere enn svint dette her!

Jeg fikk bekreftelse pr. mail fra NKK sist uke om at autorisasjonen var i orden og fra i dag av finnes jeg på NKK sin liste over ettersøksdommere og dommerkortet kommer i posten neste uke :D

.... og så skal jeg dømme første ekvipasje om noen dager!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Da har jeg "debutert" som dommer :P

Jeg har dømt hund hver dag siden onsdag - 13 ekvipasjer totalt - i både blod- og ferskspor. Det har vært strålende gøy og lærerikt og jeg gleder meg allerede til våren da jeg er booket som dommer på en sporkonkurranse i Nordhordland.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ble delt ut premier i hele skalaen fra 0 til 1 premie på blodspor. Noen av hundene var kanskje litt lite trent og andre hadde ikke helt dagen mens noen var skikkelig på hugget - stor variasjon altså :whistle: Men sånn er det - det er levende vesen vi har med å gjøre og man er ikke på topp alltid. Det er bare å trene videre og ikke gi opp.

Av de som gikk ferskspor ble alle godkjente - altså de fikk minst 7 poeng. Så det ble noen etterlengtede nye ettersøksekvipasjer - det er mangelvare i enkelte kommuner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...