Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp spiste flått halsbåndet sitt.


FRIGG

Recommended Posts

Skrevet

Kull søstra til Frigg har klart å spise flått halsbåndet sitt. Vet hadde gitt henne parafin. Og tatt røntgen av henne. Og nå hadde hun kastet opp deler av det, men på nytt røntgen kunne vet fortsatt se deler av halsbåndet. Vet var vel mest bekymret for giften og ikke selve halsbåndet..

Noen som har vært borti dette før?

Skrevet

Nei, det var ikke bra. Stakkars lille valpen da, må føle seg fryktelig dårlig form.

Skrevet

Hunder tåler det utroligste. En valpekjøper av meg opplevde en gang at hennes da 10 uker gamle valp (på drøye 3-4 kg) hadde spist opp en HEL PAKKE med reseptbelagte, sterke sovepiller: Nok til å danke ut et godt voksent menneske.

Det gikk utrolig nok bra, det også. (Men hun sov GODT og TUNGT en god stund, ja, og måtte pumpes)

Giftsentralen påpekte også at hunder tåler de fleste "giftmidler" i større grad en mennesker.

Krysser fingrene for at dette går bra!

Skrevet

Som jeg skrev til deg på sms også.. her er hva Veterinærkatalogen sier om saken :ahappy:

Overdosering/Forgiftning: Dersom hunden spiser opp halsbåndet, kan følgende symptomer opptre: Ukoordinerte bevegelser, tremor, sikling, brekninger og stivhet i bakdelen. Symptomene avtar vanligvis i løpet av 48 timer. Diazepam kan om nødvendig gis som symptomatisk behandling.

;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...