Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjemmelaget trimmebord.


Recommended Posts

Da har jeg fikset et hjemmelaget trimmebord til golden. Veldig enkelt, og veldig billig!

post-1244-1214769185_thumb.jpg

post-1244-1214769180_thumb.jpg

Kastet så klart kvitteringen før jeg fikk regnet ut prisene, men det ble ikke dyrt. Tror det kom på ca 450kr!

Det dyreste var gummimatta på ca 180kr.

Hundene her synes det var helt greit å stå på. Mye bedre arbeidsstilling enn på golvet!

Men, noen som vet om en lur måte å få hundene opp og ned på? Jeg klarer ikke å løfte de, så jeg må alltid vente til mannen kommer hjem.

EDIT: Glemte å si at alt er kjøpt på biltema.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis man har (relativt) tunge hunder man skal ha opp på et bord er det enkleste å lære dem å hoppe opp med frambena selv. Når de står sånn, gir man de bare en liten "rumpeheis" opp, og de hjelper godt til selv med å komme seg på bordet.

Mine hunder får aldri verken hoppe opp eller ned fra bord - uansett hvilket bord. Trimmebordet kan brukes til så mangt (oppbevaring av alt mulig) og jeg vil ikke ha ukontrollert hopping opp på det. Nedover vil jeg heller ikke la de hoppe, pga fare for evt. skader, henge fast med en klo, e.l. - også helt enkelt at de bare skal være på bordet når man har satt de der.. (Selv om man går ifra dem)

Ellers var bordet ditt kjempesmart, da! Og ja, det underletter noe enormt å få hundene i god arbeidshøyde!

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis man har (relativt) tunge hunder man skal ha opp på et bord er det enkleste å lære dem å hoppe opp med frambena selv. Når de står sånn, gir man de bare en liten "rumpeheis" opp, og de hjelper godt til selv med å komme seg på bordet.

Mine hunder får aldri verken hoppe opp eller ned fra bord - uansett hvilket bord. Trimmebordet kan brukes til så mangt (oppbevaring av alt mulig) og jeg vil ikke ha ukontrollert hopping opp på det. Nedover vil jeg heller ikke la de hoppe, pga fare for evt. skader, henge fast med en klo, e.l. - også helt enkelt at de bare skal være på bordet når man har satt de der.. (Selv om man går ifra dem)

Ellers var bordet ditt kjempesmart, da! Og ja, det underletter noe enormt å få hundene i god arbeidshøyde!

Susanne

Jeg har tenkt det samme selv, vil ikke ha de til å hoppe opp og ned. Men prøver som du sa å ta hunden i 2 "deler". Men det er verre ned igjen. Hva da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:lol:

Hehe, når jeg så at du skreiv at du ikke fikk til å løfte hundene, tenkte jeg med en gang; "IKKE?! , de kan da ikke være så tung..."

Men så så jeg litt på at jeg har tibbe, og du har golden, - og da ble alt med en gang så anderledes.. :):console:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Smart :lol:

Selv har jeg laget stellebord av et stellebord til barn fra IKEA. Det kostet vel 180 kr. eller noe.Har bare stivet det opp litt med noen småplanker (under og bak). Jeg tar en tur på biltema i morgen, og kjøper en gummimatte. :console: Så blir det skikkelig bra. Anbefales!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...