Gå til innhold
Hundesonen.no

Lånehunden Akira


Mari

Recommended Posts

Vi har besøk! Frøken lånehund heter egentlig Akira, men går under navnet Lille Prinsesse Vil Ikke. Hun er neeesten et helt år gammel, og er en Staffordshire Bull Terrier. Og hun er mikroskopisk! Det er den minste hunden jeg noen sinne har hatt ansvaret for, og det er helt merksnodig. Dessuten ser hun litt ut som en kakerlakk. Også er hun fryktelig søt.

Lille Prinsesse Vil Ikke skal trenes litt mens hun er her, og det blir gøy. I tillegg har hun fått i oppgave å få meg i form til jeg skal traske gatelangs i Japan.

Så nå er det full fart igjen i et par uker i det lille røde huset på jordet. Og det er ganske så hyggelig. :lol:

Charliebass er både litt betuttet og litt forelsket

2612533491_61e31dd341_o.jpg

Lille Prinsesse Vil Ikke være musestille

2613366674_de29ce1290_o.jpg

Lille Prinsesse Vil Ikke bli snusa på!

2612533589_12b6d49027_o.jpg

Lille Prinsesse Vil Ikke krangle

2612533701_54c2f10207_o.jpg

Lille Prinsesse Vil Ikke gå pent (det er det jeg sier at hun ser ut som en kakerlakk!)

2613367242_1b7fa5cabe_o.jpg

Lille Prinsesse Vil Ikke smile

2612534247_9a2443110e_o.jpg

Lille Prinsesse Vil Ikke komme

2613367462_7b1bef91e5_o.jpg

Lille Prinsesse Vil Ikke være med på leken

2613367348_a978f2c2ea_o.jpg

Lille Prinsesse Vil Ikke røre seg

2613367626_5fa3c43415_o.jpg

Lille Prinsesse Vil Ikke sove

2612533817_55ac2ca108_o.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar
hun ser liten og nett ut, er hun gammel?

Hun er en miniatyr! :lol: Når meg såvidt opp til ankelen, og veier vel en ti-tolv kilo. En av de få staffene jeg vet av som faktisk følger standarden. Veldig praktisk størrelse om jeg må si det selv. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Må si hun var skikkelig nydelig, broren min har en staffe på 17kg. Skal innrømme jeg var en rasist (enormt uvitende) før den kom i hus. Har virkelig fått øynene opp for staffen hvertfall, selv om jeg kommer til å holde meg til mine pelsdotter på 2-4 kg.

Skikkelig nydelig frøken, fargen er vel heller sjelden eller er jeg litt på jordet her? Du har ikke planer om staffe nå da Mari?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun var jo bare utrolig søt!

Jepp, hun er en søtnos! :)

En Staff hadde vært no for deg vettu, Jeanette! Da kunne den gjeterhundbortskjemte fått litt utfordringer med konsentrasjonsevne og arbeidsmoral. :P

Herregud så søt hun er! :P Nydelig farge!

Deilig å få en snik-a-peek på Charliebass og *sukk*

Charliebasser nikker på sitt evneveike vis. Får se om vi ikke får til noen nye bilder i lpet av helgen. Tante Marianne må få påfyll. :lol:

Skikkelig nydelig frøken, fargen er vel heller sjelden eller er jeg litt på jordet her? Du har ikke planer om staffe nå da Mari?

Merkelig nok er ikke staffen min favorittrase. :) Misforstå meg rett, det er jo en bullehund, så per definisjon liker jeg dem jo.

Vi får se hva nestemann blir... Men noen utstillingsstaff blir det neppe. :lol:

Akiras farge er ganske sjelden ja.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna
Jepp, hun er en søtnos! :lol:

En Staff hadde vært no for deg vettu, Jeanette! Da kunne den gjeterhundbortskjemte fått litt utfordringer med konsentrasjonsevne og arbeidsmoral. :lol:

*ler* spørs om ikke jeg setter arbeidsmoral litt for høyt til å ta den utfordringen :rolleyes:

Men som aktiv soffahund så kan den muligens få krige mot to andre raser...når den tid kommer...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Charliebasser nikker på sitt evneveike vis. Får se om vi ikke får til noen nye bilder i lpet av helgen. Tante Marianne må få påfyll. :lol:

Tante Marianne blir fryktelig lykkelig da :lol: Må jo klare meg lenge når du skal skjevøyd..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tipper hun kommer til å gi deg timer med underholdning ja.... :icon_cry:

Akkurat nå gir hun meg skikkelig kløe. :ahappy: Og rennende nese. Damn allergi!

Skrekkelig søt er'a fortsatt. Og en smule bråkete! :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå gir hun meg skikkelig kløe. :ahappy: Og rennende nese. Damn allergi!

Skrekkelig søt er'a fortsatt. Og en smule bråkete! :icon_cry:

Såpass.... Bare å dynge på med zyrtec og selvbeherskelse. La være å kose med ho. :hug:

Har du vurdert å levere henne tilbake??

Ho var søt ja.. Men bråkete? Staffer bråker vel ikke? Har jeg hørt..... :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Xena vil også være lånehund i det røde huset :icon_cry:

Åååh, du vet hva jeg synes om Xena! Hun er jo egentlig min, og aldeles ikke din hun! Men det spørs om det hadde blitt rabalder om jeg hadde introdusert henne i heimen akkurat nå! :ahappy: Både Xena og Akira har egne meninger om ting serru. ;D

Såpass.... Bare å dynge på med zyrtec og selvbeherskelse. La være å kose med ho. :)

Cetirizin blir poppet å høyt nivå, men det hjelper ikke kjempemye... :)

Pluss at Lille Prinsesse Vil Ikke sove i stuen. Da blir det gråt og tenners gnissel da! Så i senga hun må bo, og det hjelper ikke tilstandene. Ikke kose? :whistle: Hun har flyttet inn på fanget mitt, hvor hun ligger pent dandert akkurat nå f.eks. :hug:

Har du vurdert å levere henne tilbake??

Vi må kanskje ha det som et alternativ ja... :| Skal se an utover dagen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...