Gå til innhold
Hundesonen.no

Oltedal 14-15 juni


blinki

Recommended Posts

Hvordan gikk det med dere andre som stilte i oltedal????

For oss gikk det kjempe bra, Dea ble BIR begge dager, BIG4 på lørdagen , og BIG2 på søndagen!! :P:):P

Fikk supre kritikker begge dager.

så jeg var kjempe fornøyd med helgen!!

masse trivlige folk, med både sol og regn...hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aron fikk 1 kval, 1 konk

*Feminin tispe (*ler* ja, det står faktisk tispe). God balanse. Velformet hode. Skuldrer kunne vært mer tilbakelagt. God kropp og haleføring. meget god pelskvalitet.

*Utmerket hode. Ville hatt større øyne. Bra ører. Utmerket hals. Utmerket overlinje. Utmerket kropp. Utmerket hale. Utmerket vinklet. Ikke helt parallell i bakbena. Utmerket pels. Beveger seg bra fra siden.

Fikk også 1 kval, 2 konk på cavaliertisper jeg stilte. Hun fikk bra kritikk, men er enda veldig valpete. Så hun trenger tid :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine Prada! :)

Gratulerer til alle med bra resultat.

Oppdretteren min tok med seg flere CK og Bhk- . og Btk-plasseringer. Men ikke "mer" enn det denne gangen. Hun stilte de to yngste "barna", som begge fikk HP. De har akkurat fylt 9 måneder.

BIR ble Rödtop Irish Sea Dance

BIM ble Wildside's Axel

Skulle ønske jeg fikk anledning til å dra ned på utstilliner i sør og på vestlandet litt oftere. Det er jo mye mer spennende å se hunder en ikke ser så ofte ellers. Det er liksom de samme gjengangerne som vinner her hjemme.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med knallbra resultater! :P

Tusen takk :)

Det er da ikke så rart den lille snuppa der vinner mye.. Hun er smellvakker! (sett bilder på hjemmesiden)

*misunne*

Tusen takk for det.... ja har gått over all forventning, er super fornøyd.... neste gang du er inne på hjemme siden , legg gjerne igjenn en hilsen :icon_redface:

gratulerer til alle med deres resultater, spesiellt til Wulfi med supre resultater på Prada!

Wulfi: kjenne du sjø lukten????!! :):):P:P:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååhhhh... SHUT UP! :lol:

Føler meg snytt over at jeg ikke fikk sett kineserene i ringen!argh!

Neste gang kommer meg og Ottar og tar deg! :)

Ellers fikk jeg bare tatt bilder og kost meg.Stilte ikke selv...

Ble stående lenge med Ølenskjold gjengen og ta bilder og tatle...

BIM!

IMGP1923.jpg

Sønn av BIR!

IMGP1926.jpg

IMGP1927.jpg

IMGP1936.jpg

IMGP1937.jpg

BIR!

IMGP1944.jpg

IMGP1951.jpg

IMGP1970.jpg

IMGP1974.jpg

En sjarmerende Chow Chow,veteran...

IMGP1898.jpg

IMGP1906.jpg

Bulldog gjengen:

IMGP1908.jpg

Best i motsatt!

IMGP1910.jpg

Best i rasen!

IMGP1916.jpg

Og tilslutt en Eurasier som ble BIM eller BIR(husker ikke)

IMGP1967.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg stilte en dvegpincher tispe, som jeg er tante til, og hun ble BIR valp begge dager :) På lørdagen ble vi plukkte ut blandt 6 stk i gruppa, men ikke plassert. Søndagen droppet vi gruppa pga andre planer :D

Tror jammen jeg såg Prada i ringen, satt ved den å tittet da jeg hadde sett på ridgebackene :P Hadde og et lite øye med sheltiene men fikk ikke med meg hvordan det gikk med Gunn og co...

Og så tror jeg at vi stilte mot Dea i gruppen, stemmer det at dere ble BIR valp???

14juni08-4.jpg

De 6 som ble plukket ut i gruppa på lørdagen.

14juni08-2.jpg

Kjekt med 2xBIR på utstillingsdebutten :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og så tror jeg at vi stilte mot Dea i gruppen, stemmer det at dere ble BIR valp???

14juni08-4.jpg

hehe... ja vi stilte mot dere, er til og med på bildet ser jeg , bakerst i rekken... hehe... :lol::)

gratulerer med supre resultater!!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...