Gå til innhold
Hundesonen.no

Treff i Kristiansand


StineG

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som er interesert i å he et treff her i Kristiansand i sommer eller??

Virker helt dødt her, men jeg prøver meg..

Har en liten dachsvalp jeg gjerne vil sosialisere med andre hunder og gjerne i noenlunde samme størrelse, men det er ikke så viktig. Hun har truffet både store og små hunder, ikke så mange enda (3stk så langt). Men gi hvertfall en lyd om det er noen som er interessert.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har prøvd lenge her, å få med noen folk her.. Men blir aldri noe.

Vi burde bare skrive opp en dag i sommer, såå kommer de som kan ellr noe=?

Skrevet

jo:D ei gang i neste uke=?

Men er en plass er på nodeland (songdalen), som vi pleier å ha en del hunde trening / tur gåing :ahappy: Masse tur områder.

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen. Mod Miriam*

Skrevet

Jeg skal være på ei hytte i Kristiansand fra 18. til 25. juli, hvis noen har lyst til å gå en tur eller noe da? :ahappy: Hytta ligger ikke så langt fra Sørlandssenteret, hvis jeg ikke husker feil... Er ikke så kjent da.

Skrevet

Jeg kan kun være med med goldenen hvis vi skal gå tur, det er en tre år gammel kastrert hanne. for lille jenta kan ikke være med å gå tur.

Skrevet

nå ble det masse her :o

Men hva me uke 29 da =?

visst det var fler som kunne da+

Å en dag =..

Men veldig bra her å gå tur her jeg br, pleier å være masse treff her ?

songdalen er dt =

Men da blir det kanskje noe neste uke. uke29.. Men ikke helt sikkert ossen dag og klokkeslett.. Det må vi finne ut a snarest..

Å tror det blir å hadde vært greit å møte på Nodeland(Hortemo)..

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen. Mod Miriam*

Skrevet

Hvem er det som kan i uke 29, og når i uke 29?

Hvor kan folk møtes?

Type treff?

- Turgåing

- Sosialisering på/i park eller lignende

Har selv en valp på snart 12 uker, så er i såfall ikke lange turen hun kan gå.

Skrevet

Jeg har en valp på 15 uker, og vil helst ikke møtes for å gå tur enda.

Jeg er mer interessert i å møtes på en liten åpen plass hvor vi først kan venne hundene til å trene rundt andre hunder, og kanskje la de herje litt etterpå.

Jeg skal komme sterkere tilbake i denne tråden når vovsen har blitt litt større! :ahappy:

Skrevet

Da blir det valpetreff ved Spicheren/plenen ved UiA den 18.juli (fredag)

Det blir da lek og sosialisering for små og større hunder.

Skrevet

fredag den 18 juli. får jeg besøk a tine therese og hundene.. vi skal trene å gå en liten tur.. visst noen vil med, må di bare si fra :lol:

Skrevet
fredag den 18 juli. får jeg besøk a tine therese og hundene.. vi skal trene å gå en liten tur.. visst noen vil med, må di bare si fra :lol:

da skal vi ha valpetreff

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...