Gå til innhold
Hundesonen.no

Robot Støvsuger


MartineH

Recommended Posts

Oi! Sånn bortsett fra at jeg ikke ser for meg at den får til å støvsuge inni krokene der hvor labradorhårene helst samler seg, og sånn bortsett fra at jeg lurer på om det overhodet er noen logikk i hvor den støvsuger (det så jo ikke helt sånn ut på videoen akkurat), og sånn bortsett fra at jeg ser for meg at det kunne blitt interessant med den der + trapper, så vil jeg ha!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oi! Sånn bortsett fra at jeg ikke ser for meg at den får til å støvsuge inni krokene der hvor labradorhårene helst samler seg, og sånn bortsett fra at jeg lurer på om det overhodet er noen logikk i hvor den støvsuger (det så jo ikke helt sånn ut på videoen akkurat), og sånn bortsett fra at jeg ser for meg at det kunne blitt interessant med den der + trapper, så vil jeg ha!

De har som regel trappesensor, som gjør at de ikke skal stupe ned trapper. De har koster på utsiden, så de skal vissnk få til hjørner og... Og Ja, jeg syns også det ser ulogisk ut - hvor den støvsuger.

Men så deilig det hadde vært og hatt hårfritt hus hver dag :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har en sånn billig plast- versjon med et lite underlag du tar av fra gang til gang. Den ble kjøpt på claes olson til 300 kr tror jeg det var. Funker helt ok på glatte overflater, men kriker, kroker og tepper må jeg ta selv, så det ender som regel opp med at jeg gjør alt selv alikevel.

Tror nok denne roboten gjør en bedre jobbe enn den vi har. *ønske seg*

Ang. hundene er ikke dette noe stort problem. De skulle "drepe" den i starten, men etter litt tilsnakk (til hundene vel og merke) og tilvenning var det helt greit at den surret og gikk.

Jeg hørte forresten et program på radioen (p4) der de snakket om støvsuger roboter og kjæledyr. Erik Newt (han gærne fysikeren) sa at man måtte passe på å kjefte litt på støvsugeren mens hunden /katten så på. På den måten følte hunden/ katten at roboten hadde en "rang", og følte ikke så stort behov for å gå til angrep.

*kremt*

Jeg tror jeg lar være å kommentere den videre...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*klippe*

Jeg hørte forresten et program på radioen (p4) der de snakket om støvsuger roboter og kjæledyr. Erik Newt (han gærne fysikeren) sa at man måtte passe på å kjefte litt på støvsugeren mens hunden /katten så på. På den måten følte hunden/ katten at roboten hadde en "rang", og følte ikke så stort behov for å gå til angrep.

*kremt*

Jeg tror jeg lar være å kommentere den videre...

Er det mulig :) Det skulle jeg likt å sett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...