Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpesosialisering ved Dragvoll


Amo

Recommended Posts

Skrevet

Valpen kommer i hus om bare noen dager - 12 uker gammel bretontispe :)

Lurer derfor på om det er noen andre som har valper og som kan tenke seg å møtes innimellom for sosialisering/trening/tur i området rundt Dragvoll, Steinan eller Risvollan.

Vi vil gjerne også treffe trygge, voksne hunder som valpen kan bli kjent med.

Håper på god respons!

Skrevet

Jeg får valp selv om 3 uker, så kan godt bli med da :) Har en hund som er veldig snill med alle fra før, men hun er for snill da. Skummelt med store valper som vil leke må vite :)

Skrevet

Vi henger oss gjerne med når valpen din er klar for litt sosialisering! Har en 4 mndr. gammel eurasiergutt som er veldig leken, men stort sett flink til å se an andre valper. Vi skulle gjerne hatt en fast gjeng å leke med en eller to ganger i uka, og tar gjerne turen til Dragvoll omegn. :icon_redface:

  • 4 weeks later...
Skrevet

Hei.... Jeg har en rottweiler blandig på 3 mnd som jeg gjerne vil sosalisere med andre valper hunder...

Kan vi få være med :)

Profilen min er feil, ebba lever ikke lenger :)

  • 2 months later...
Skrevet

drar dere fremdeles på valpetreff? vi får en liten havaneser om noen dager, og har lyst å gi den en sosial start :icon_confused:

Skrevet

til trådstarter, IS klubben har treninger (alla sosialisering) oppå dragvol! Men det er ikke bare Is, også ES, GS og Breton! :D Treningene er for unghunder! Veldig fint sosialisering! Samt de har med treninger som innkalling, få fint osv ..! Ikke noe dyrt heller, 600 tror jeg for et 'semester' var med på det i fjord ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...