Gå til innhold
Hundesonen.no

Telefonlistenavn!


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

Har tenkt en del på dette her... Hva om noen finner eller stjeler telefonen, og de ser på hvem du har telefon nummer til... Vil de få seg en god latter av din telefon liste? Eller er du den kjedelige som har fornavn, etternavn, tlf nr og ferdig med det?

På min tlf liste så kan man blandt annet finne

x-antall tilsvarende "Cathrine og Panda". Altså, navn på eier, navn på hund...

Men, i tilegg har jeg blandt annet:

Bente McBed Bug (carma her inne)

BareLinn (ja, den samme her inne :P)

Berit Katt

Demo

Demo datter

NaboLinn

NaboTina

Ole Kapitalsvin

Pus :lol: (hehe, nei det er IKKE typen :P)

Skogstrollet

SoppenCamilla

Og ikke minst stakkarn som heter: :P (eller, nesten da.. det er den firkanta :S smilyen som er på ericsson telefoner)

fortell meg om din tlf liste! :P

Også må jeg jo legge til at jeg tidligere hadde

Porn John

Tore med Sporet

Quattro

Sofus

Kjell T. Ringen

:P Line

:rolleyes:

Dobbeltpost brug redigeringsfunktionen mod. Einstein&Charlie

Skrevet

Haha, du er jo litt spesiell du da.... Mi liste er mye mer normal enn din! Men jeg har et par da...

$ (ei venninne som har meg lagret som et annet tegn som ikke finnes på min pc iallefall... Bakgrunnen for litt av mitt navn på Marits liste btw)

Demo

Hakka

Hefalompen

Kari-Anne hund

Marit canis (og det er Psycho over her)

Maritmamma

Mette til Leif

Mona Olesøster

Puma

Silje tvilling (ikke slekt)

Siv Anja nabo (ikke så pussig kanskje, men ikke min nabo da)

Trine Skautrollet

Twowheel

Unni brukshund

Unni Olemamma

Xxane

Og så har jeg selvfølgelig en god del som er lagret med navnet til hundene sine etter.

I tillegg har jeg kjærsten og mamma lagret med ICE foran. Men det er jo bare av lurhet, ikke av morsomhet... :lol:

Skrevet

Hvis noen finner min mobil, vil de nok stusse litt over at etternavnet Sonen er så utbredt... :lol:

Skrevet
Hvis noen finner min mobil, vil de nok stusse litt over at etternavnet Sonen er så utbredt... :lol:

:P Hos meg og! Også har jeg endel som har etternavnet Skolen..

Skrevet

Bademannen

Malletulla

Kim Bimmelim

L. Kruttlappen

KaworkaKåre

Roy BigBrother-Snekker

Son Of A Gundersen

Linn i Kalkunen

Skrevet
Bademannen

Malletulla

Kim Bimmelim

L. Kruttlappen

KaworkaKåre

Roy BigBrother-Snekker

Son Of A Gundersen

Linn i Kalkunen

Linn i Kalkunen :P

Min telefonliste er dessverre fryktelig kjedelig...

Skrevet
Linn i Kalkunen :P

Min telefonliste er dessverre fryktelig kjedelig...

Min er også kjedelig. Har ikke slik fantasi som dere andre :P

Tror jeg må redigere på navnene :P

Skrevet

har veldig mye stedsetternavn, som Andreas Røros, Mathias Hamar, Marit Oslo osv.

Ellers har jeg

Benedictetarzan (bikja hennes heter Tarzan)

Bondetorgrim

Ikke ta den!!! (som er telefonselgerselskap)

Julieprince

Kjersti sonen

Martinebc

MartineBlond (blondie)

Mette klikker (klikkertrener)

Portismaria

Pål Leirbål

Pål den snille

Portissilje

Siv canis

Stine sd (SD på sonen;))

Synnøvejuniorhandler

Skrevet
Bademannen

Linn i Kalkunen

Pål den snille

:P:P

Telefonlista mi er egentlig ganske kjedelig... Veldig kjedelig, faktisk! Det er enten bare fornavn, fornavn + etternavn, fornavn + hundenavn eller fornavn + hvor jeg kjenner dem fra.

Skrevet

eneste "ikke" kjedelige jeg fant var :

Ab, som er forkortelse for Anne Brit

Alex i A kl, som er en i A klassen på skolen

Eli psyckobob

Glenn Bjelleklang (kamerat)

Grethe Bandy som er navn på eier og hund

Heida :P

Inger Naturfag ( naturfags læreren min )

Jobi Kanobi

Kine Mira flat

Kristine, Miro og Bibbie

Nonno ( morfaren min )

Terese - _ - ( læreren min, hihi :lol: )

Tonje-s Gimzo

Og til slutt : Stine svinet boston terrier ;)

HAHA

Skrevet

De nummerene jeg har lagret som er litt uvanlige:

Jaktmannen

Tlf Dama!

smådyr Helge

Ellers har jeg bare kjedelige nummer.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...