Gå til innhold
Hundesonen.no

Renner fra øynene og nesa...


Recommended Posts

hei !

Det renner fra nesa vil vovven.

Det er ikke noe tygt, men noe rennene, han sleiker seg hele tiden på nesa fordi den renner.

DSC01590.jpg

Rener/verk fra øynene fra envær tid!

det er veldig tykt! Og det er alltid der! Tørker det vær og det kommer nytt værk fra øynene, særlig det ene øyet.

DSC01589.jpg

Sorry dålig bilder, men mobilcamera.

Kan det være allergi ?

ingen ?

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen. Mod Miriam*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men altså, renningen fra nesen kan være fordi tårekanalen er tett pga evt. øyeinfeksjon.

Sjekk det hos veterinæren.

Og når det er sagt, renning fra nese og øyne trenger jo ikke å være allergi, det kan like gjerne være at hunden er forkjølet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rennende nese og delvis øyne kan være nesemidd. De bor langt inni nesa til mange hunder og smittes veldig lett over til andre hunder igjen. 70% av hundene som blir "sjekket" etter de er døde har spor etter nesemidd, så det er veldig vanlig.

Nyser han?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nyser han?

nei, oppførelen er helt vanlig ..

Som jeg kan huske tror jeg at pappa hadde noe på øyna av salve når de var små om sommeren. Men det er leeenge siden, han er jo 8 nå, og da var han rundt 2-3år. men skal høre med han ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...