Gå til innhold
Hundesonen.no

Oslo Hundeshow


-Vilde-

Recommended Posts

Skrevet

Da var vi tilbake fra en (VARM) fin helg :( Hundene er utslitte, og det er vel jeg og må jeg si. Vi så en del soniser (og veldig mange søte sonenhunder), men fikk ikke hilst...

Idag fikk Aysha sitt siste napp i AG1 og vi starter i 2'ern neste helg! Veldig veldig veldig fornøyd med det (det var nemlig helgens mål...) Resultatene fra søndag og hoppen på lørdag er *kremt* fortrengt :P

Så noen soniser med resultater?

Skrevet

Ace og jeg hadde vel kommet på pallen i hopp 1 i går dersom ikke jeg hadde insistert på at hun gikk utenom hjulet første gang (hun gjorde ikke det...), i dag fikk vi en 6.plass av 36 (med 10 feilpoeng) og er veldig fornøyde med det :(

Jeg har forøvrig bilder av Aysha i slalåmen, men har ikke orket å begynne på redigeringsjobben enda..

Skrevet

Gratulerer Vilde :(

Jeg så dere helt sikkert men det var så mange hunder der og jeg hadde ikke program før litt senere på dagen. Neste gang skal jeg være litt mer forberedt.

Skrevet
Da var vi tilbake fra en (VARM) fin helg :( Hundene er utslitte, og det er vel jeg og må jeg si. Vi så en del soniser (og veldig mange søte sonenhunder), men fikk ikke hilst...

Idag fikk Aysha sitt siste napp i AG1 og vi starter i 2'ern neste helg! Veldig veldig veldig fornøyd med det (det var nemlig helgens mål...) Resultatene fra søndag og hoppen på lørdag er *kremt* fortrengt :P

Så noen soniser med resultater?

wow, så bra! :P Skulle vært der i dag for å sett på dere! Hopp 2 blir spennende da, hvor er det dere skal gå neste helg?

Kan jo legge til at jeg og Ronja gikk i går, og fikk 1. plass i ag1 (med 10 feilpoeng vel og merke) og 2 plass i hopp1liten (med napp) i går, veldig fornøyd med det! :P

Dere får ha lykke til neste helg!

Skrevet

Det var jo kjempebra da Tonje :( Jeg så deg og Ace gå tuppetroll, dere er jo utrolig flinke. For en fart!

Vi debuterer i ag2 på Nes uoffisielt neste helg 8. juni. Takk for gratulasjoner er superfornøyd med jenta mi i DET varme været..

Skrevet

Gratiss så mye =)

vi gikk lp kl 1 og ente opp med 159,5 poeng så en god trening, opprykket har vi jo =) . tror mye skyltes varmen som virkelig blusset opp ja å bikja mi og fler gikk bare å pesa og lurte sikkert på hva i hulesten vi eiere i grunn drev med i denna varmen.. hva med å bade i steden liksom =)

Skrevet

Grattis, Vilde. Var litt flaut å møte deg i går, jeg var jo helt i ørska. Svarte på det du sa uten egentlig å ha hørt hva du faktisk sa til meg. Hehe. Men flinke er dere uansett. Bli moro å høre hvordan det går neste helg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...