Gå til innhold
Hundesonen.no

Melde seg inn i ny klubb


Nirm

Recommended Posts

Skrevet

Jeg trudde det var en slik funksjon på NKK sine sider at man kunne melde seg ut og inn av klubber via den siden. Er det jeg som har drømt, eller finner jeg det bare ikke? ;)

Skrevet

Jeg finner ikke noe sted. Noen som kan hjelpe? (føler meg dum og hjelpesløs nå. ;) )

Sånn ser det ut på min side på NKK. Jeg finner ingen klubber jeg er medlem av, selv om jeg har betalt kontigent for flere...

Skrevet

Jøss... Sånn ser det ikke ut hos meg. Sikker på at du har trykket på riktig valg, altså at du havner på medlemsservice?

Denne.

Edit: der skal man klikke "Endre medlemsskap" til venstre.

Skrevet
Jøss... Sånn ser det ikke ut hos meg. Sikker på at du har trykket på riktig valg, altså at du havner på medlemsservice?

Denne.

Edit: der skal man klikke "Endre medlemsskap" til venstre.

Takker. Jeg var på et helt feil sted jeg. Ikke rart jeg ikke fant ting da...

Men nå fikk jeg ordnet det. ;)

Skrevet

Men er det sånn at man må betale med kort når man melder seg inn..? synes jeg husker noe om det...

Skrevet
Takker. Jeg var på et helt feil sted jeg. Ikke rart jeg ikke fant ting da...

Men nå fikk jeg ordnet det. ;)

Supert! Knota med det samme selv for litt siden :P

Skrevet
Men er det sånn at man må betale med kort når man melder seg inn..? synes jeg husker noe om det...

Nei, man kan få regning i posten. Tror jeg har fått det alle gangene jeg har meldt meg inn i ny klubb.

Skrevet
Nei, man kan få regning i posten. Tror jeg har fått det alle gangene jeg har meldt meg inn i ny klubb.

Men det står jo bare at man kan betale med VISA på nkk.no? Kan man sende en mail kanskje??

Jeg har ikke fått meldt meg inn i den lokale hundeklubben enda pga noe så teit som at jeg ikke har VISAkort... *flau* Føler meg som en snylter når jeg er på treningene sammen med dem ;)

Skrevet
Men det står jo bare at man kan betale med VISA på nkk.no? Kan man sende en mail kanskje??

Jeg har ikke fått meldt meg inn i den lokale hundeklubben enda pga noe så teit som at jeg ikke har VISAkort... *flau* Føler meg som en snylter når jeg er på treningene sammen med dem :P

(Har du virkelig ikke visa-kort??! :shocked: )

Jeg har ikke forsøkt å melde meg inn i ny klubb etter den nye siden kom, kanskje det har noe med det å gjøre? :( Sist (like før jul en gang tror jeg) jeg skulle melde inn typen som familiemedlem i en klubb, måtte jeg gjøre det via klubbens leder (som da meldte han inn for meg). Skulle få regning i posten, noe vi ikke så noe til før purringen kom.. Skjønte ingenting jeg, for en regning på 25 kr (ja, faktisk så lite!), er jo ikke akkurat noe man ikke "har råd" til å betale en mnd, uansett hvor trangt det kan være da.. Jeg er rimelig sikker på at det må ha skjedd en feil fra nkk's side, siden jeg så listen over alle som hadde fått purring pga manglende betaling, og det var veldig mange. Sist jeg skulle melde han inn som familiemedlem klarte jeg å gjøre det selv via sidene til nkk, så jeg aner ikke hva som hadde skjedd i mellomtiden.

Lurer på om jeg har kunnet velge å betale med kort eller få regning de gangene jeg har meldt inn meg selv i ny klubb? Jeg har i alle fall aldri betalt klubbmedlemskap via kort, kort har jeg kun brukt til ag-konkurranser/utstillinger. Forresten har jeg også kommet til den siden hvor Nirm linker til (ikke slik som Anette linker til), og jeg har meldt meg inn ved å følge linker på den siden. Og regningene har enten kommet med en gang, eller så har de kommet noen måneder (!) etter at jeg har meldt meg inn (når summen har vært veldig liten, under 100 kr), eller så har det blitt samlet opp og sendt ut på slutten av året, sammen med alle klubbmedlemskapene som blir fakturert via nkk.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...