Gå til innhold
Hundesonen.no

Blå agria mappe


HippiPippi

Recommended Posts

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar

Jeg kjøpte den mye omtalte Agria-mappen på Allmare Stäket. 90 kr. Jeg synes ikke det blir det samme å bruke en vanlig perm. Agriamappa tar mindre plass og har også en lomme med glidelås (til nummerlappholder og utstillingsline, f.eks), en nettinglomme og penneholdere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest cavkooik
jeg kjøpte den til NKK jeg... koste 65 kr tror jeg..

Jeg har ikke merket noe til at sverten forsvinner fra stamtavla.. Det er jo bare helt vanlige plastlommer i den også..?

På de gamle ble sverten sittende igjen i plasten. Men nå er det nye og MYE bedre plastlommer. Samme plastlommene som i agria-mappa (da jeg oppdaget det, måtte jeg invistere i nye fra NKK til de eldste hundene...) :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg måtte raske med meg et par på WW. Og jeg syntes det var morsomt at det var logo fra WW på de (jepp, jeg er kjempebarnslig enkelte ganger).

At jeg må betale for de, bryr ikke meg. Jeg var ikke fornøyd med de fra NKK eller den fra Royal Canin jeg har, og da kom jeg billigere ut med en Agria mappe enn de andre jeg har sett på (som har ligget i 5-600 kr klassen...). :ahappy: Mener jeg hadde en fra SKK en gang i tida og som gikk i søpla...

Fordelen med den er at jeg fikk plass til alt jeg skal ha med til de i en perm. Og jeg har ikke fått med meg resultatbøkene til hundene i den fra NKK. Og siden jeg alltid har en del svenske penger liggende i permen deres, var det kjekt med en lomme til det (betaler på stedet når jeg konkurrerer i Sverige...)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...