Gå til innhold
Hundesonen.no

Gå fint i bånd


Wheaten terrier

Recommended Posts

Skrevet

Noen ganger har Tjorven veldig problemer med å gå fint i bånd, hun skal bare bite i båndet [-X :)

Jeg stopper opp og venter (leenge), men det sliter veldig på min tålmodighet når hun hopper opp og biter i jakka mi eller buksebeinet... Jeg prøver og binde båndet fast og går min vei en liten stund, men hva hjelper det når hun er like ille når jeg kommer tilbake... #-o #-o #-o

Skrevet

Når du binder henne og går fra henne, så blir jo hun glad for at du kommer tilbake.

Den beste muligheten er vel bare å være tålmodig og stoppe opp hver gang.

Men litt dumt det med at hun hopper opp og biter og skal bare leke.

Har du prøvd å klikke hver gang hun går fint? Altså godbit=klikk.

Ikke klikke på hunden.. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...