Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva får fuglene deres å spise


Lola Pagola

Recommended Posts

Skrevet

Bare litt nysgjerrig på hva dere gir fuglene deres. Får de frukt og salat, eller går det for det meste i frø?

Jeg vet iallefall at jeg burde bli litt flinkere til å gi Ludde salat og slike ting. Han får endel da, iallefall engang om uken, men er ikke nok mener jeg. Også får han andre ting da, liker veldig godt eple og apelsin, det får han ofte. Han har også sin egen persille i vinduskarmen, den liker han å bade seg i, og spiser av hjertens lyst. Han elsker persille:) Og da spiser han ikke opp de andre plantene hele tiden heller, selv om han fortsatt prøver seg.

Han får også vitaminer i vannet, og kalkstein i buret.

Skrevet

Da jeg hadde Jendaya parakitten min fikk den parakitt pellets.. (vet de har til undulater også) Der er alle nyttestoffene bakt inn i en pelletsform (slik som katte/hundemat) og da fikk han ikke plukket ut det han likte/ikke likte :icon_redface::D I tilegg fikk han masse grønt og frukt og av og til eggefor som jeg blandet til en slags grøt med bittelitt vann i..

Denne pelletsen ga jeg. .Aldri hatt så fin fjærdrakt på en fugl før :Dhttp://www.harrisonsbirdfoods.com/

Skrevet

Ja, har hørt om fuglepellets, men har aldri prøvd det. Har vurdert det mange ganger, for har hørt at endel har byttet over til det, men jeg kommer aldri så langt hehe

Smart å blande eggefor i en grøt da, Lurer på om Ludde hadde likt det. Han får som sagt frø, og pleier å blande litt forskjellige typer. Men det er jo vanskelig å kontrollere akkurat hvilke typer som blir spist, og hvilke som havner på gulvet. Og da er jo pellets smart. Lurer bare på om de liker det like godt, som frø altså. Men det skal jeg sjekke ut, kan jo ikke skade å prøve. :icon_redface:

Så veldig bra ut det på den siden da, organisk.

Skrevet

Romeo som jeg hadde nektet å spise til å begynne med, og jeg ble faktisk veldig redd for om han sultestreiket.. Så for å kontrollere at han faktisk spiste så telte jeg opp kornene jeg hadde i skåla og telte de senere på dagen igjen. Da fikk jeg vite hvor mye han hadde fått i seg.. men det tok ikke så mange dagene før min spiste pellets av hjertets lyst. .Måtte bare få smaken av det først :whistle:

Slik så Romeo ut :D

post-3783-1211912949_thumb.jpg

  • 4 months later...
Skrevet

jeg gir fuglene, ferske kvister de kan gnage på og salat, eple, pære, agurk, mais, druer, gulerot, parakittblanding,+++++

Skrevet

Vi gir solsikkefrø vi, men det er ikke så populært, siden det er ikke så mange fugler her. Populært for skjæra. Haha :P Tør ikke å ha fugl, jeg :P

Skrevet

Fuglene mine får egentlig alt mulig, så lenge de liker det. Har høns altså.

Kokte poteter, kokt ris, feite meitemark :P , skrukketroll :P , gress osv. står høyt på menyen blant favorittene. Foruten rester fra husholdningen så får de hønsefôr.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...