Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpefor eller voksenfor?


12345

Recommended Posts

Skrevet

Oppdretteren vår ba oss om og bytte til voksen for når Kaisa var 5 mnd. Så i går var vi tom for for og skulle på dyrebutikken og kjøpe. Vi sa at vi skulle ha voksen for til en 9 mnd valp og alt det derre. Så sier hun i dyre butikken at den skal gå på voksen for helt til den er 12 mnd. Var det det dere gjorde med deres hund ?

Skrevet

Veterinæren sa til oss idag faktisk at vi nå kunne begynne å gå over til voksenfor. Vi har en mopsevalp på 8 mnd og tre uker, som er så og si ferdig utvokst i kroppen. Det har kanskje litt med det å gjøre også?

Skrevet

På små raser kan man ofte gå over til voksenfor tidligere.

Om jeg skulle gitt mine valpefor til de var 12mnd ville de enten blitt smellfeite ellers måtte jeg gitt de så lite at det bare ble et par kuler liksom.

Små raser er ofte ganske så ferdig med den verste voksinga tidlig, så da trenger de egentlig ikke valpeforet.

Jeg byttet vel i 6-7mnd alder kanskje på minsten. Husker ikke helt, men det var nå deromkring.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...