Gå til innhold
Hundesonen.no

Lille rare Betty-lett med stor rund valpe rumpe!


ipadda

Recommended Posts

Skrevet

Livet med Lille Betty er alltid fullt med spenning.

Jeg gikk kveldsturen min med hundene, og tenkte jeg skulle være snill, og at hundene skulle få løpe løse.

Jeg gikk nedover stemmen med de ( turplass ) og ante fred og ingen fare. Da jeg kommer så langt som til rampen (rulleskøyte bane) treffer jeg kjennte. Jeg stopper opp og begynner med mitt evige prat. Lille Betty og Teddy tusler litt rundt forbi og Teddy passte på. De sprang rundt rampen og lekte, mens jeg forsatte og prate evig piss. Da jeg snur meg for å kalle de inn, ser jeg til min store forskrekkelse at lille Betty ikke er der. Jeg får småpanikk og begynner desperat og rope etter hunden. Ingen Betty kom da jeg ropte. Jeg begynnte og få småpanikk, og det kriblet i hele kroppen.

Det går en stund med desperate rop, og ingen Betty kommer.

En leteaksjon ble satt igang, fremdeles ingen betty og se.

Nå hadde hun vært borte i nesten 10 minutter, og jeg begynner og bli virkelig redd.. Hvor kan hun være !?

Etter en stund med desperate rop, hører vi fortvilte og hjerteskjærende rop fra under rampen.

Jeg får panikk, jeg hører Lille Betty men ser henne ikke. Det var mørkt, og vi fant frem mobil lyktene våre.

Vi lette desperat, og lyste i hver eneste lille sprekk før vi plutselig fikk øye på henne.

Lille Betty hadde nemlig satt seg fast under rampen, og den store runde rumpen ville så absolutt ikke ut derfra.

Redningsaksjon blir satt igang, og tre sterke menn løfter opp rampen mens en fortvilet og desperat eier drar den lille søte hunden sin ut fra rampen.

Mamma´n til Betty tenkte " håper virkelig ikke hun får varige mén av dette". Mamma´n til Betty skulle fort få vite at dette var ikke noe å bry seg om, for lille Betty skulle nemlig inn igjen må forstå :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...