Gå til innhold
Hundesonen.no

Bæreveske til valp?


Recommended Posts

Jeg leter etter en bæreveske som man kan bære med begge hender fri, men finner ikke det helt store utvalget. Grunnen til at jeg vil ha en veske hvor jeg kan ha begge hender fri, er at jeg må kunne gå med den voksne hunden i bånd samtidig og det blir veldig slitsomt med en vanlig skulderveske. Har sett litt på denne:

http://www.ekmpowershop3.com/ekmps/shops/d...sling-353-p.asp

Noen som har prøvd den? Er litt usikker på hvor komfortabel den er å sitte i for hunden? Det er snakk om en havanaisvalp, som ikke veier så mange kiloene.

Jeg må bare understreke at den først og fremst skal brukes før den kommende valpen blir stor nok til å gå ordentlige turer, og det er ikke meningen at hunden skal sitte i den så lenge om gangen. F.eks kan det være kjekt å ha til å bære valpen til steder i nærheten hvor vi kan være ute og kose oss i gresset eller til steder for miljøtrening, slik at valpen ikke er sliten før vi kommer frem.

Så vær så snill å ikke gjøre dette til en diskusjon om Paris Hilton og at "hunder har bein og kan bruke dem"! Når hunden blir utvokst, vil den få rikelig med morsjon hver dag :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den du linket til var fin den, det jeg hadde tenkt på var om jeg ble sliten i ryggen av å bære frampå magen slik, men en liten Havanais veier jo ikke stort.

Jeg synes forøvrig denne er litt kul http://www.diggidog.no/productdetails.php?...subkategori=106 den har litt lommer og slikt så du kan bruke den til å oppbevare mobilen, og diverse. Jeg vurderte å kjøpe den, men så fant jeg Sherpa bagen (som jeg enda ikke har fått kjøpt, lommeboken min bruker penger på andre ting hele tiden..... <_< )

Forøvrig har de Sling go på Zoosupply også, og denne http://www.zoosupply.no/Sherpa-Ryggsekk-p-16544.html kanskje litt bedre for ryggen? Akkurat denne http://www.zoosupply.no/Legs-Out-Pet-Carri...ke-p-16589.html er kanskje midt i blinken, men den har også litt vel høy Paris Hilton faktor for min del.. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Hvis du skal bruke den bare når hunden er liten vap så kan du vel bruke en vanllig sekk. Jeg er så gammel at jeg hadde sekk med bæremeis da mine første hunder var små og skulle jeg på alt for lang tur for de så lå dem i sekken oppå en ullgenser og sov og da dem ble urolige så fikk dem komme ut igjen og dette var hunder av rasen flat couted retriever så dem var noe større. Fungerte fint det. hadde til og med valpen i sekken da jeg skulle sykle et stykke med hund og barn kjente godt da den begynte å røre på seg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den du linket til var fin den, det jeg hadde tenkt på var om jeg ble sliten i ryggen av å bære frampå magen slik, men en liten Havanais veier jo ikke stort. Jeg synes forøvrig denne er litt kul http://www.diggidog.no/productdetails.php?...subkategori=106 den har litt lommer og slikt så du kan bruke den til å oppbevare mobilen, og diverse. Jeg vurderte å kjøpe den, men så fant jeg Sherpa bagen (som jeg enda ikke har fått kjøpt, lommeboken min bruker penger på andre ting hele tiden..... <_< )

Forøvrig har de Sling go på Zoosupply også, og denne http://www.zoosupply.no/Sherpa-Ryggsekk-p-16544.html kanskje litt bedre for ryggen? Akkurat denne http://www.zoosupply.no/Legs-Out-Pet-Carri...ke-p-16589.html er kanskje midt i blinken, men den har også litt vel høy Paris Hilton faktor for min del.. :)

Sling-Go bæres vel mest på siden ved hoften. Kan sikkert bli litt sliten av det, men det er ikke så lange strekningene den skal bære heller. Valpen kommer sannsynligvis til å veie 2-3 kg i den perioden det er mest aktuelt å bruke veske. (Det ser forøvrig ut til å være en havanais - eller noe lignende - som sitter i vesken på bildet :) ) Den Camo-saken du linket til kostet en smule mer enn jeg hadde tenkt til å spandere nå :rolleyes: Jeg vil heller ikke bruke så mye penger på sånt før jeg vet hvor stor han blir. Mange vesker har en begrensning på 4-5-6 kg. Han kommer sannsynligvis ikke til å bli like stor som Isak, men han kan bli 6kg +.

Den Legs Out-saken skal vi IKKE ha :) ! Det kan da ikke være bra for ryggen til hunden å sitte på den måten? Ser fryktelig unaturlig ut.

Jeg ville valgt ryggsekk til lengre turer eller til sykling, men til parkbruk syns jeg det er greit å ha valpen hvor jeg kan se den og hvor det er enkelt å ta hunden ut og oppi igjen. En helt vanlig bag, som ikke er spesielt beregnet på hund, kan kanskje også være brukbar.

Til sykling kunne jeg forsåvidt ha tenkt meg noe sånt som dette: http://www.petshopgirls.no/html-sider/Shop...ykkelvesker.asp . Men det får vi heller se på etterhvert.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har sherpabagen til min lille, ingen over, ingen vedsiden er min dom. Men, jeg kjøpte min pga. sykdom hos hunden. Skulle jeg hatt den til kun det du nevner, så hadde jeg gått på plantasjen ol. og kjøpt en billig sak til et par tre hundre kr som har skulderstropp.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei  min hund er 3 år. I vår fanilie er det meg, som er mammaen til hunden og to barn. Ei på 14 og en på 18. Jeg har veldig respekt i forhold til hund og små barn. Vår hund forstår ikke konseptet med barn og jeg ønsker tips til hvordan man kan lære hunden ro når det er barn i nærheten.  I dag blir hun vil, bjeffer og når noen løfter opp barnet blir hun sjalu.. enn så lenge ikke i form av aggresivitet, men i form av bjeffing og ønske om å bort å leke, snuse og er veldig voldsom.  Det er vanskelig å øve når det gjelder barn, men tar i mot alle tips jeg kan få.    
    • Kloklipp ok igjen. Å lide for skjønnheten er ikke hans greie, men Vom er han villig til å lide for. Vi har hatt kjempefremgang på både kloklipp, dusjing og pelsstell. Å få børste, rake, dusje og klippe med maskin, med begge hender og godisen på hylla, kjempefremgang! Når det kommer til stress på treningssenteret er vi langt fra mål, som er en rolig og stille og perfectly well behaved gentleman Edeward, men det er fremgang, både i kurssetting og innom butikken.  Når det kommer til å gå pent i bånd uten bestikkelser hadde vi MASSIV fremgang, før vi plutselig hadde en hævletes setback i dag.  Han gjorde riktignok bare ett eneste bysk etter syklist, av sikkert mer enn 30 forbipasserende jevnt og trutt, så den delen er nesten i mål. Han var SÅ behersket og fin på alle de andre syklistene som passerte.  MEN, han insisterer på å konsekvent gå med hele skulderen foran beinet mitt når han ikke forventer å få betalt. Det er ufattelig irriterende. Luksusproblem, kanskje? Instruktør mener han skal holde frembeina bak skotuppene mine, men å enforce det kravet er BARE stress, så vi har hatt en helt ****** tur i dag. Om jeg fjerner det kravet under casual walking, så har vi det helt fint. Usikker på den avgjørelsen. Det ER greit å ha ham langt nok bak til at han ser meg og følger meg i hva jeg gjør uten å måtte varsle ham først, dersom jeg vil stoppe eller svinge. Samtidig er det dumt å ha dårlig stemning mellom oss over en sånn bagatell.  Jeg oppfatter ham ikke som for selvstendig eller dominant, så jeg tror ikke det å bare la ham gå de 30 cm for langt frem er et lederskapsproblem. Han er bare misfornøyd med hvor treigt jeg går, og føler vel at det går fortere om han er et hode foran.  Å fjerne kravet er å fjerne en stressfaktor for oss begge. Får høre med privatinstruktøren vår hva hun mener før vi gir opp eller finner en annen tilnærming. Ellers var det en massiv skuff å komme til klubbens første utendørstrening i LP for året. Det var INGEN der da vi kom. To stk kom ca 45 min etter start, da vi gikk igjen. Oh well. Planen var å ha det litt dølt der, med døll mat og en døll leke lekt dølt med av en døll muttern, for å ikke få samme problem med forventningsstress som vi har på senteret. Full måloppnåelse på den. Ede forbinder ikke spaserturen dit med noe spennende nå, mer som 2x30 min med krangling om hvor han skal gå ifht meg -_- Vi prøver igjen på torsdag, uten kravet om å holde seg bak skotuppene mine i casual walk. Kanskje legge på mer andre øvelser underveis for å forbinde turen i seg selv mer med mestring.  Utgangsstilling uten godis i hånden? Jeg fikk en på turen i dag. Ikke verst. Den var en opptur  
    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...