Gå til innhold
Hundesonen.no

Bæreveske til valp?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg leter etter en bæreveske som man kan bære med begge hender fri, men finner ikke det helt store utvalget. Grunnen til at jeg vil ha en veske hvor jeg kan ha begge hender fri, er at jeg må kunne gå med den voksne hunden i bånd samtidig og det blir veldig slitsomt med en vanlig skulderveske. Har sett litt på denne:

http://www.ekmpowershop3.com/ekmps/shops/d...sling-353-p.asp

Noen som har prøvd den? Er litt usikker på hvor komfortabel den er å sitte i for hunden? Det er snakk om en havanaisvalp, som ikke veier så mange kiloene.

Jeg må bare understreke at den først og fremst skal brukes før den kommende valpen blir stor nok til å gå ordentlige turer, og det er ikke meningen at hunden skal sitte i den så lenge om gangen. F.eks kan det være kjekt å ha til å bære valpen til steder i nærheten hvor vi kan være ute og kose oss i gresset eller til steder for miljøtrening, slik at valpen ikke er sliten før vi kommer frem.

Så vær så snill å ikke gjøre dette til en diskusjon om Paris Hilton og at "hunder har bein og kan bruke dem"! Når hunden blir utvokst, vil den få rikelig med morsjon hver dag :)

Skrevet

Den du linket til var fin den, det jeg hadde tenkt på var om jeg ble sliten i ryggen av å bære frampå magen slik, men en liten Havanais veier jo ikke stort.

Jeg synes forøvrig denne er litt kul http://www.diggidog.no/productdetails.php?...subkategori=106 den har litt lommer og slikt så du kan bruke den til å oppbevare mobilen, og diverse. Jeg vurderte å kjøpe den, men så fant jeg Sherpa bagen (som jeg enda ikke har fått kjøpt, lommeboken min bruker penger på andre ting hele tiden..... <_< )

Forøvrig har de Sling go på Zoosupply også, og denne http://www.zoosupply.no/Sherpa-Ryggsekk-p-16544.html kanskje litt bedre for ryggen? Akkurat denne http://www.zoosupply.no/Legs-Out-Pet-Carri...ke-p-16589.html er kanskje midt i blinken, men den har også litt vel høy Paris Hilton faktor for min del.. :)

Guest lijenta
Skrevet

Hvis du skal bruke den bare når hunden er liten vap så kan du vel bruke en vanllig sekk. Jeg er så gammel at jeg hadde sekk med bæremeis da mine første hunder var små og skulle jeg på alt for lang tur for de så lå dem i sekken oppå en ullgenser og sov og da dem ble urolige så fikk dem komme ut igjen og dette var hunder av rasen flat couted retriever så dem var noe større. Fungerte fint det. hadde til og med valpen i sekken da jeg skulle sykle et stykke med hund og barn kjente godt da den begynte å røre på seg.

Skrevet
Den du linket til var fin den, det jeg hadde tenkt på var om jeg ble sliten i ryggen av å bære frampå magen slik, men en liten Havanais veier jo ikke stort. Jeg synes forøvrig denne er litt kul http://www.diggidog.no/productdetails.php?...subkategori=106 den har litt lommer og slikt så du kan bruke den til å oppbevare mobilen, og diverse. Jeg vurderte å kjøpe den, men så fant jeg Sherpa bagen (som jeg enda ikke har fått kjøpt, lommeboken min bruker penger på andre ting hele tiden..... <_< )

Forøvrig har de Sling go på Zoosupply også, og denne http://www.zoosupply.no/Sherpa-Ryggsekk-p-16544.html kanskje litt bedre for ryggen? Akkurat denne http://www.zoosupply.no/Legs-Out-Pet-Carri...ke-p-16589.html er kanskje midt i blinken, men den har også litt vel høy Paris Hilton faktor for min del.. :)

Sling-Go bæres vel mest på siden ved hoften. Kan sikkert bli litt sliten av det, men det er ikke så lange strekningene den skal bære heller. Valpen kommer sannsynligvis til å veie 2-3 kg i den perioden det er mest aktuelt å bruke veske. (Det ser forøvrig ut til å være en havanais - eller noe lignende - som sitter i vesken på bildet :) ) Den Camo-saken du linket til kostet en smule mer enn jeg hadde tenkt til å spandere nå :rolleyes: Jeg vil heller ikke bruke så mye penger på sånt før jeg vet hvor stor han blir. Mange vesker har en begrensning på 4-5-6 kg. Han kommer sannsynligvis ikke til å bli like stor som Isak, men han kan bli 6kg +.

Den Legs Out-saken skal vi IKKE ha :) ! Det kan da ikke være bra for ryggen til hunden å sitte på den måten? Ser fryktelig unaturlig ut.

Jeg ville valgt ryggsekk til lengre turer eller til sykling, men til parkbruk syns jeg det er greit å ha valpen hvor jeg kan se den og hvor det er enkelt å ta hunden ut og oppi igjen. En helt vanlig bag, som ikke er spesielt beregnet på hund, kan kanskje også være brukbar.

Til sykling kunne jeg forsåvidt ha tenkt meg noe sånt som dette: http://www.petshopgirls.no/html-sider/Shop...ykkelvesker.asp . Men det får vi heller se på etterhvert.

Skrevet

Jeg har sherpabagen til min lille, ingen over, ingen vedsiden er min dom. Men, jeg kjøpte min pga. sykdom hos hunden. Skulle jeg hatt den til kun det du nevner, så hadde jeg gått på plantasjen ol. og kjøpt en billig sak til et par tre hundre kr som har skulderstropp.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...