Gå til innhold
Hundesonen.no

Kurs for å ha hund/dyr i Sveits


Fluffy

Recommended Posts

Skrevet

Ja tenk om "lille" dyre Norge kunne ha fått til noe lignende! Dette er vel noe NKK burde sett på og prøvd å få til og... (og malen har dei jo her)

  • 1 month later...
Skrevet

Jada, joda - i en "perfekt verden" så..

Er dog mest enig med de som, i kommentarene under innlegget, først ønsker kurs for å ha barn...

Med fler fornuftige FOLK i samfunnet vil det bli mindre dårlig behandling av både folk og dyr, antar jeg.

Og hvem i all verden skal kontrollere noe slikt - hva er straffereaksjonene hvis noen har et akvarium , en undulat eller et par katter uten "tilstrekkelig" kursing. Skal dyrene tas hånd om av "noen", eller må de avlives nærmest på stedet? Hvor mange "kenneler" skal man ha for å ta vare på disse dyrene som da må beskyttes fra sine "ukursede" eiere...?

Praktisk sett meget, meget vanskelig å gjennomføre - antar jeg..

Susanne

Skrevet

Er nok ikke så enkelt å få gjennomfør og oppfulgt. De satser vell på at normale folk (kommer ikke på ordet) skal melde fra om de ser noe som ikke er bra. Men syns det er flott tiltak :lol: For håpe at vertfall noen lærer litt mer av dette opplegget.

Skrevet

Ja, det er som dere sier- hvordan skal en få dette fulgt opp. MEN, et viktig poeng er at nå har Sveits gjort klart rede for sin holdning på dette området. Og det må starte med en holdningsendring for å få noe gjort. Når Sveits har satt en terskel, så vil det sakte med sikkert få fotfeste andre steder også. Med gjerne en bedring (eller løsning) på oppfølgingsproblematikken.

Skrevet

JA, det er et bra tiltak.

Ja tenk om "lille" dyre Norge kunne ha fått til noe lignende! Dette er vel noe NKK burde sett på og prøvd å få til og... (og malen har dei jo her)

Ja, helt enig, syntes vi og kunne fått noe lignende.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...