Gå til innhold
Hundesonen.no

Dommerliste


MariaN

Recommended Posts

Skrevet

Vi skal på utstilling i Ålesund i slutten av mnd, dobbel på oppdal, vestnes, og kanskje ei i trondheim(tror det var NKK).

Derfor lurer jeg på om det fins en dommerliste, slik at jeg kan se hvem som skal være dommer på Groenendael? :)

Skrevet

Det er ikke så vanskelig om man leter opp litt og benytter seg av terminlista på nkk + google...

Ålesundutstillinga 24.-25. mai, arr. Sunnmøre Hundeklubb: Wenche Eikeseth, Norge - utsatt påmeldingsfrist er i dag.

Trondheim, 8. juni, arr. NKK: Her finner jeg ikke dommerliste faktisk, ikke sånn etter et kjapt søk i alle fall, men fristen går ut på mandag.

Oppdal, 21. juni, arr. Oppdal Hundeklubb: Geir Nordahl Pedersen, Norge - påmeldingsfrist: 20. mai

Oppdal, 22. juni, arr. Oppdal Hundeklubb: Leni Finne, Finland - påmeldingsfrist: 20. mai

Vestnes, 13. juli, arr. Vestnes Hundeklubb: Suncica Lazic, Serbia - ordinær påmeldingsfrist: 13. juni

(JA, fontene + størrelser ble merkelige når jeg limte inn navnene på dommerne)

Skrevet

takk :P

Lette på NKK, men kanskje jeg er blind..

De to siste, er det en mann eller dame tro? hehe.

Grunnen til at jeg vil vite det er at dyret er noe skeptisk til enkelte mannfolk. Jobber med saken da, og hittil har alle vi har møtt sett på tennene hans.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...