Gå til innhold
Hundesonen.no

Til dere som tar olje på tørrfôret!


shatique

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lest at det er noen som pleier å ta olje på tørrfôret - Hva slags olje brukes dere? Hvor mye i såfall? Til de som gjør dette,kan dere fortelle meg hva det er godt for?

Skrevet

Vi benytter selolje fra Vom & Hundemat. Selolje, renset ihht mattilsynets retningslinjer.

Foruten øket energi har jevnlig bruk av selolje som tilskudd i mange tilfeller vist svært positiv effekt på leddproblemer, hovsprekk/potesprekk, pelskvalitet og mage/tarmsystemet mm. (omega tilskudd)

Skrevet

Vi bruker lakseolje, SalmoPet, som vi har kjøpt på felleskjøpet. De har den sikkert flere steder også. Funker bra, pelsen blir veldig blank og fin og potene blir ikke tørre.

Skrevet

Vi bruker denne http://www.artophar.com/ Får den sendt i posten hver 2. mnd, alt etter som hvor mye din hund trenger å bruke. Koster 159kr. Våres hund plagdes med kløe i hunden å flass, dette gikk over å har fått bedre poter av dette også + at hun spiser maten hennes nå, siden vår rase er av typen som blir fort matlei.

Skrevet

Vi bruker Tahitian Noni Canine. Et virkelig fantastisk produkt som stammer fra Noni planten på Tahiti, der de har brukt planten som helbredende plante i flere hundre år.

Planten virker meget positivt på immunforsvaret, og juicen beregnet på hunder er i tilegg tilsatt bl. a. omega 3, 6 og 9 olje.

Samtlige av våre er meget friske og raske, og skinner virkelig i pelsen, hvilket de får bemerket på tilnærmet hver eneste kritikk på utstilling.

Den er litt dyrere enn vanlige oljer/kosttilskudd, men vel verdt pengene!

Link til produktet

Direktelink til Canine produktet

Skrevet
Vi benytter selolje fra Vom & Hundemat. Selolje, renset ihht mattilsynets retningslinjer.

Foruten øket energi har jevnlig bruk av selolje som tilskudd i mange tilfeller vist svært positiv effekt på leddproblemer, hovsprekk/potesprekk, pelskvalitet og mage/tarmsystemet mm. (omega tilskudd)

Hvor mye koster en sånn flaske?

Skrevet
Hvor mye koster en sånn flaske?

Seloljen fra V&H varierer nok fra forhandler tli forhandler - så jeg kan kun svare for meg selv. Vi tar kr 105,- for 1/2 liter og kr 795,- for 5 liter.

Skrevet

Jeg bruker OmegaNor. Aron har ikke fått annet en, prima pels, silky pels og meget bra pels på kritikkene sine mtp pels"kritikk", så DEN er vertfall super fin. Om det er oljen som gjør det vet jeg ikke, men den spiller en rolle vertfall . Potene blir vertfall silkemyke :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...