Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur/treff igjen


Heidihj

Recommended Posts

Skrevet

Nå som finværet kommer (og det bør bli her litt!) er det på tide med treff igjen syns jeg. Er det noen som har forslag til tid og sted?

Jeg kan selv ikke førstkommende helg, men ellers tror jeg det passer fint for oss.

Skrevet

JA klabert... Vi er klare vi.. Noen andre får komme med forslag på dager og sånn.. For min del så har jeg jo fri både i uka og helger.. Ja om jeg ikke jobber da.. men kan vel neste helg tror jeg... :rolleyes:

Skrevet
vi vill og :lol: om det går bra hos dyrlegen <_<

Hva skal dere hos dyrlegen?

1. mai passer dårlig for min del, jeg skal nemlig levere eksamensoppgave 2. mai... Ser for meg at jeg panikkskriver dagen før gitt *flir* Men 2. mai kan jeg kanskje få til!

Skrevet

hun hadde en lymfekjertel betenelse og nå har den kommet tilbake og er mega stor. så må tilbake igjen.

jeg får ikke vært med Bonnie måtte oppereres, og må gå på medesiner til neste søndag.

hehe neste gang er vi nokk med :lol:

oprasjonen gikk bra, det var en liten flis fra den pinen hun fikk i halsen som betente seg og ble en stor kul.

så jeg er veldig gla det gikk bra. :)

Go tur da om det blir noe av :)

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen. Mod Miriam*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...