Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur/treff igjen


Heidihj

Recommended Posts

Skrevet

Nå som finværet kommer (og det bør bli her litt!) er det på tide med treff igjen syns jeg. Er det noen som har forslag til tid og sted?

Jeg kan selv ikke førstkommende helg, men ellers tror jeg det passer fint for oss.

Skrevet

JA klabert... Vi er klare vi.. Noen andre får komme med forslag på dager og sånn.. For min del så har jeg jo fri både i uka og helger.. Ja om jeg ikke jobber da.. men kan vel neste helg tror jeg... :rolleyes:

Skrevet
vi vill og :lol: om det går bra hos dyrlegen <_<

Hva skal dere hos dyrlegen?

1. mai passer dårlig for min del, jeg skal nemlig levere eksamensoppgave 2. mai... Ser for meg at jeg panikkskriver dagen før gitt *flir* Men 2. mai kan jeg kanskje få til!

Skrevet

hun hadde en lymfekjertel betenelse og nå har den kommet tilbake og er mega stor. så må tilbake igjen.

jeg får ikke vært med Bonnie måtte oppereres, og må gå på medesiner til neste søndag.

hehe neste gang er vi nokk med :lol:

oprasjonen gikk bra, det var en liten flis fra den pinen hun fikk i halsen som betente seg og ble en stor kul.

så jeg er veldig gla det gikk bra. :)

Go tur da om det blir noe av :)

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen. Mod Miriam*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tråden er noen år gammel, men spørsmålet er like aktuelt i dag, så jeg tar med en oppsummering av hvordan landskapet ser ut nå for den som leter etter alternativer til Adobe-abonnementet. For RAW-fremkalling er darktable og RawTherapee fortsatt de to store gratisalternativene til Lightroom. Darktable har fått et mye ryddigere grensesnitt de siste versjonene, med «scene-referred»-arbeidsflyt (filmic/sigmoid) som håndterer høylys godt – nyttig når man fotograferer mørke hunder mot snø eller lys himmel, der kontrasten fort blir for stor. RawTherapee er litt mer teknisk, men har svært god støyreduksjon og skarphet, noe som hjelper på actionbilder tatt med høy ISO i dårlig lys. Til retusjering og lagbasert redigering er GIMP fortsatt gratis og har blitt bedre med versjon 3, med ikke-destruktive filtre. Et rimelig betalt alternativ er Affinity Photo, som nå er gratis å bruke etter at Canva kjøpte det, og som føles mest som Photoshop i arbeidsflyten. Photopea er også verdt å nevne: det kjører rett i nettleseren og åpner til og med PSD-filer. I tillegg har det kommet en del nettleserbaserte AI-verktøy som kan være nyttige for spesifikke oppgaver, for eksempel å bytte ut en rotete bakgrunn bak hunden, utvide et bilde som er beskåret for tett, eller restaurere gamle, falmede bilder av hunder man har hatt tidligere. Et eksempel er image to image ai der man laster opp et bilde og skriver en kort instruks, og verktøyet beholder positur, komposisjon og lys mens det endrer stil eller bakgrunn. Det erstatter ikke vanlig fremkalling, men kan være et supplement når man vil gjøre noe kreativt med et bilde. Mitt råd ville være å starte med darktable for selve fremkallingen, og heller ta i bruk de andre verktøyene etter behov. Det viktigste for gode hundebilder er uansett lyset og øyekontakten – redigeringen er bare prikken over i-en.
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...