Gå til innhold
Hundesonen.no

Blir valp på meg også..


Synne N

Recommended Posts

Ja, da er sannsynligvis valpen min født...

Jeg skal få meg.... Rottweiler! :lol:

Knertebo's Emblem fødte den første valpen i dag klokken 16.58. Til nå er det født 6 tisper og en hann.. Jammen bra det er tispe jeg er ute etter :lol:

Jeg har ikke laget tråd før nå pga jeg var ikke sikker på om jeg kunne få valp på dette tidspunktet, men det ordnet seg. Det er enda ikke 100% sikkert at jeg i det hele tatt får valp fra dem i og med at de ikke har møtt meg enda, kun snakket over telefon og mail. Jeg skal reise ned å besøke dem når de er rundt 4 uker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer skulle jeg til å si, men det er kanskje litt tidlig :S . Hvorfor rottweiler :) ?

Hva kan jeg si? De er jo bare så herlige, jeg har falt helt for rasen :icon_redface:

Jeg ville ha en hund jeg kunne bruke til bruks og lydighet på høyt nivå. En stødig og litt stor hund.

Både faren og moren til disse valpene har prestert bra. Faren konkurrerer i IPO3 og moren har bestått RIKferdselsprøve og er i lydighet klasse 3. Så det er et veldig lovende kull.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

oioi spennende :P Måtte jo inn å sniktitte da, herlige foreldre men er du godt vant med rottweiler eller? :P Det er en kjempeherlig rase så blir spennende å følge dere hvis du velger den :)

Jeg må innrømme at jeg er ikke akkurat oppvokst med rasen, men jeg har møtt en del og snakket med folk på utstilling osv, og jeg kan ikke si annet enn at jeg kun sitter igjen med positive inntrykk :P

Så spennende :P Du har valgt en herlig rase! Onkelen min har hatt oppdrett av rasen for en del år siden. Flotteste dyrene! Håper virkelig det blir valp på deg! Hvor bor du i Stavanger egentlig? Hadde vært kjekt å hilst på dere en gang :P

Jeg bodde rett med stokkavannet før, i sandal. Nå har jeg nettopp flyttet til våland der med det gamle sykehuset :P

Ja, vi må treffes en gang vettu :icon_redface: Hvor bor du?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia
Jeg må innrømme at jeg er ikke akkurat oppvokst med rasen, men jeg har møtt en del og snakket med folk på utstilling osv, og jeg kan ikke si annet enn at jeg kun sitter igjen med positive inntrykk :)

Jeg bodde rett med stokkavannet før, i sandal. Nå har jeg nettopp flyttet til våland der med det gamle sykehuset :P

Ja, vi må treffes en gang vettu :icon_redface: Hvor bor du?

Uansett så vil du - om du vil eller ikke - få full oppfølging av oppdretteren, her handler det om en oppdretter som tar ting på alvor ned til minste detalj.

Lykke til med valpen (om AM godkjenner deg som valpekjøper *ler*), og du har har helt rett, det er en skjønn rase....... Jeg savner ennå Dilla'n min.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uansett så vil du - om du vil eller ikke - få full oppfølging av oppdretteren, her handler det om en oppdretter som tar ting på alvor ned til minste detalj.

Lykke til med valpen (om AM godkjenner deg som valpekjøper *ler*), og du har har helt rett, det er en skjønn rase....... Jeg savner ennå Dilla'n min.

Hun var veldig klar på akkurat det punktet ja, og jeg er bare glad at jeg har funnet en oppdretter som er villig til å svare på alt jeg lurer på og mer til :icon_redface:

Spennende og bra kombinasjon :P Du har gjort et godt forarbeid, så du kan nok vente det en flott hund :P

Ikke glem å ta masse bilder når du er på besøk der da :P

Det var akkurat derfor jeg ville bruke litt tid på å finne en god oppdretter og en kombinasjon. Med alle fordommer og useriøs avl det er rundt rasen ville jeg være ekstra nøye når jeg skulle skaffe meg valp. Og det ser ut som arbeidet har lønnet seg :P

Bilder skal det bli masse av :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Nå er det lenge siden jeg har oppdatert her, MEN på lørdag skal jeg endelig reise å besøke valpene for første gang :)

De er nå blitt 6 uker og det er fullt liv i dem med masse lek og spising. Etter hva jeg har forstått er enya en super mor som tar godt vare på de små tassene.

For de som vil se bilder ligger det masse her fra de ble født og til i dag :)

http://www.123hjemmeside.no/enne/15751005

Det kommer nok et bildespam fra meg etter jeg har vært å besøkt dem også :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

WoOo :hmm: Gratulerer! Har du bestemt navn enda?

Jeg har ikke helt bestemt meg enda, men jeg har tenkt på et hinduistisk gudenavn siden Kali er det. Navnet må begynne på M i tilegg, så det er ikke så stort utvalg.

Det eneste jeg fant som var fint er Mitra. Det er guden som kontrollerer den allmektige Varuna universets gang, og lov og rett på jorda.

Det er ikke helt sikkert jeg bruker dette navnet, så dere må bare komme med andre forslag :hmm: Det behøver ikke å være gudenavn, men helst litt uvanlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har jeg endelig vært på valpebesøk. De var konstant i 120 når de var våkne og så bare datt de om :rolleyes: Disse valpene var utrlolig brultete , alt de ville var sloss og leke, her var det ingen kos på menyen med mindre de hadde besvimt. Ble de tatt ut av valpekassa var det full bølling med mamma, og de ga seg ikke så lett kan du si :P

Moren Enya er en veldig skarp tispe og er ikke noe familiehund, hun er også ganske dominant av seg, mens faren er mer familiehund typen samtidig som han har stor arbeidsvilje. Foreldrene utfyller hverandre på egenskaperr den andre ikke har.

Vi får vite vår utkårede valp på tirsdag, og vi henter sannsynligvis valpen til helgen, gjett om vi er spent :P

Bildene kommer senere fordi jeg mangler ledningen til kameraet ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
    • Eurasier er en selvstendig rase, og den krever en del aktivisering, på sine premisser. De har også hatt en del svakheter mentalt. Dette med usikkerhet er i høy grad genetisk, så det er viktig å gjøre god research på oppdrettere og linjer. God sosialisering er selvfølgelig også viktig, men eurasier er ikke en utpreget sosial rase. Når det gjelder "gneldring" så er det svært få hunder som gneldrer uten mål og mening så lenge de får den aktiviteten de trenger. Men noen raser er avlet for å vokte eller varsle, og de vil naturlig nok bjeffe når de opplever forstyrrelser, og terskelen der kan variere. Mange små hunder er avlet for å varsle, mens jeg kommer ikke på så mange store hunder (type str eurasier) som er kjent for å "gneldre". Noen spisshunder, som lapphundene, islandsk fårehund mm. kan bjeffe en del i arbeid og når de blir ivrige. Eurasier er forøvrig også en spisshund og ikke nødvendigvis helt stille. Om det er en rase som passer deg eller ikke er vanskelig å si, siden du ikke sier noe annet enn at du bor i leilighet. Skal du ha hund til tur og kos? Vil du gå kurs, og evt. drive med hundesport? Er det viktig at den går overens med andre hunder? Lett å trene/ha løs?  Hvor mye tid vil du bruke på pelsstell og støvsuging? Anbefaler å lese litt her, andre innlegg fra samme bruker på forumet, som har hatt en eurasier med sine utfordringer, men også kommet veldig langt med ham:   
    • Vurderer eurasier som neste hund, og ønsker å høre fra alle som har om både positive sider og utfordringer, anbefaling/fraråding av rasen. Hannhund eller tispe? Tisper er jo mindre, men da må en ta med løpetid og humørsvingninger med det etc. Hannhunder er kanskje mer stabil i humøret? Men samtidig større og mer 'territorielle? Er jo pluss og minus på begge sider. Bur idag I leilighet, liker og gå turer, men har ikke behov for en høyaktiv rase, ønsker heller ikke ha så liten da de har en tendens til og være gneldrete. Og lest og hørt at Eurasier er ganske stille på det punktet. Selv om de lager lyd selfølgelig, det er naturlig, men ønsker ikke sånn typisk gneldring.  Men blir jo litt usikker når en leser at de kan bli veldig skeptisk/nervøs til andre, en vil jo ikke 'feile' med hunden en skal få, ønsker jo velge riktig da det skal fungere i  mange år fremover. Kommer alltid tilbake til Eurasier da, falt litt for de, men har aldri hatt den type rase før. Har hatt labrador blanding, og spaniel før og de er jo litt mer førerorienterte.  Er det sånn at en må trene sosialisering i typ '3 til 4' timer hver dag eller holder det med 'minutter' noen dager,  det vil jo variere dager da man må jobbe etc sef. Blir jo sef mer enn noen minutter, men håper dere skjønner hva eg mener🙈 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...