Gå til innhold
Hundesonen.no

Bronsjemerke prøve og klasse 1 i Grenland Hundeklubb :)


Guest Vicky

Recommended Posts

Skrevet

Her er noen bilder fra trenings helgen vår :) Hadde Joachim på besøk i tillegg, så det har vært en nokså perfekt helg :) Passa bra for å muntre meg opp.

Vi hadde bronskemerke prøve i Grenland hundeklubb og klasse 1, så jeg tok bilde av mine agility venner :P Fikk ikke tatt noe med meg, men det er nå så... skal legge ut med meg senere, noen tok for meg, så de sender snart :P Vicky vant uoff klasse 1 :P Ingen feil :D Hun fikk også bronsjemerket. der hadde hun et riv da... men ellers gikk det kjempe bra :P Hun hadde et utrolig godt driv.. nå kjenner vi oss klare til å prøve igjen i klasse 1 offisiellt :P

Hele gjengen er klar for agility

gjengen8xc.jpg

Sandra, en av mine beste venner :D:D

sandra7es.jpg

sandra27gm.jpg

Sandra og Balder går ag

balder19zm.jpg

balder24kp.jpg

balder35rk.jpg

Sa noen pølse?

balder42bd.jpg

Phalenen Dennis er klar for bronsjemerket :P

dennis7sr.jpg

se de søte ørene :)

dennis23uv.jpg

Her er de i gang

dennisagility3rs.jpg

dag25bs.jpg

dag31jd.jpg

dag48go.jpg

dag52wq.jpg

Det tar på kreftene :P

ferdigd9od.jpg

Machi og Yvonne setter igang :D

machi0li.jpg

machi28pe.jpg

Mozart og Thes går ag for aller første gang

mozart5ek.jpg

Han er skikkelig ivrig!

mozart27gc.jpg

mozart35de.jpg

mozart40zm.jpg

thes er trøtt :P

therese4ur.jpg

My og Sol går agility for aller første gang offisiellt

my8ai.jpg

my20zc.jpg

my36vu.jpg

myogsol0tx.jpg

Jeg vil gå klasse 1 nå!!! få rævva i gir far!

mrgandhi4ru.jpg

Bjørn og Mr Gandhi er klar for klasse 1.(rakk desverre ikke å ta bilder av dem i aksjon.) Bjørn er den flinke og morsomme instruktøren vår, og faren til Thes :D

bjrnogmrgandhi5so.jpg

Tussi går Agility :D Eneste dalmantineren jeg kjenner med farten til en BC :D

tussi7jt.jpg

Tessa, Grenland hundeklunns lille prinsesse. henne er det fart i!

tessa9fr.jpg

tessa29ht.jpg

Så var det tid for kanel boller, brus, kanel kake, vaffler og Yvonnes kjempe gode kake som du ser på bildet!

kake6gw.jpg

Dommeren gir oss tips og triks i pausen(hun som står oppreist i hvit genser)

dommer0tl.jpg

My(står oppreist) og oldemoren Læss leker

myoglss4du.jpg

Læss sier ifra når det trengs:D

lsssierifra3kh.jpg

Læss, Sol og My(Sol er jenta som kennel Sol`s amazing er oppkalt etter, også er Vicky oppkalt etter henne(hele navnet hennes er Sol Victoria).

lsssologmy7db.jpg

Meg og Joachim, verdens beste gutt :D Har masse bilder av ham, men får ikke legge ut hvor han viser ansiktet tydelig :P

lovers4tk.jpg

Spice viser at han er verdens peneste :D Han er en 75% ranch aussie. ME LIKE! Finnes få som er så bra som ham :) Han er kun 5 mnd.

spice7yt.jpg

Skrevet
Masse flotte bilder! :) *elsker bilder* Hihi..

Nååh.. sååå søte dere er da! :)

tusen hjertelig takk :P hyggelig å høre sånt.. :P Vi hadde en kjempe korslig helg. er bare enda mer forelska.... har bestemt oss for at hvis vi holder sammen til neste år skal han gå på vgs her i skien så han må flytte hit :) Blir fint å kunne se hverandre oftere.... men uansett er han verdt å vente på :D:)

Skrevet
så masse fine bilder :) den kaka så god ut altså :-o :)

Dere var søte sammen ja :)

hihi, det var den og :P :P hele ble hvertfall spist opp... mange av stykkene ble det av meg :oops:

Takk for at du syns det :)

Skrevet
Kjempekoselige bilder. Kjekt å se at du ser lykkelig ut :) Fortsatt god helg :)

tusen tusen takk :P

Skrevet
Ser kjempegøy ut med ag :mrgreen: Og iallefall viss psusegodbiten er kake OG kanelruller, det beste i hele bakeverdenen :)

JAA :):P kom å tren med oss en gang :P her er det kake, og alt :) noen ganger har vi til og med middag og desær. hehe... folka i klubben er glade i å lage mat :)

Skrevet

Fine bilder.. :)

Så ut som dere koste dere.. :)

Du og Joachim var jo søte sammen.. hehe..

Hvor ble det av bildene av Vicky? :-o

Skrevet

Se på dere to da!! :) :) :P Søte er dere!!

(hehe, vil han ikke at du legger ut "hodebilder" av ham ? :P:))

Skrevet
Fine bilder.. :)

Så ut som dere koste dere.. :)

Du og Joachim var jo søte sammen.. hehe..  

Hvor ble det av bildene av Vicky?  :-o

Tusen takk :D

ja, det var det da :D kommer bilder av henne så snart som mulig :P de andre på agilityen tok masse bilder, så jeg regner med jeg får dem imorra :P vi har tatt et veldig fint bilde med gjengen samlet rundt, og oppå møna :) ble råstilig... med meg og Vicky på topp, hehe.... skal legge dem ut så snart jeg får dem :)

Skrevet
Se på dere to da!! :) :) :P Søte er dere!!  

(hehe, vil han ikke at du legger ut "hodebilder" av ham ? :P:D)

hehe, han hater å bli tatt bilde av :D jeg har tatt en god del fine bilder med ham.. fikk til og med tatt et fint portrett bilde av ham :) også har jeg bilde hvor han sover... hihi... han lager så søte lyder når han sover.. han snorker, men på en utrolig søt måte :)

Skrevet
han snorker, men på en utrolig søt måte :)

:):D:D:D:D Da er du forelska, når snorking er søtt!!!! :P:P:):)

Men er kjempe glad på dine vegne!!!! Finnes ikke bedre følelse.... :D:D

Kjempe fine bilder!! :D Tequila har bronsemerket i ag hun også!!! :D

Skrevet

:):):P:P:P Da er du forelska, når snorking er søtt!!!! :P:P:P:)

Men er kjempe glad på dine vegne!!!! Finnes ikke bedre følelse.... :D:D

Kjempe fine bilder!! :D Tequila har bronsemerket i ag hun også!!! :D

hihi... han snorker utrolig skjønt... deilig å høre på... :D det er så harmonisk og myk snorrking... *savne* blir bare mer og mer forelska for hver gang jeg tenker på ham.... :)

fint du likte bildene :D morro med bronsje merket... har grua meg en stund nå :D endelig torde jeg...

Skrevet

buinhol1dy.jpg

Her er et bilde til... kommer fler snart :) dette er gjengen som tok bronsjemerket :) jeg er øverst oppå møna :P

Skrevet

dommern het vel ikke Gondola?? hehe..

ligna veldig nemlig.. hun er instruktør i hundeklubben vår, jeg kjenner henne litt :)

og spice er en hunn :) hihi..

Skrevet

Så morsomt, Gondola er jo instruktør i hundeklubben jeg og Taran er i, som Taran også sier, det er litt gøy da:) som Taran sier så er Spice en jente hund :)

Skrevet

ja, jeg skrev sikkert feil.. Spice er ei lita bærte. hihi :) Hun er en grei dommer hun.... artig å se hu gå med bikkjene sine :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...