Gå til innhold
Hundesonen.no

Regndekken


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har sittet å kikka litt rundt nå,men finner ikke det jeg tenker meg. Nå er det jo begynt å bli varmt( varmere hvertfall..) og da trenger jeg er dekken som ikke er for varmt. Det må være regntett og tynt foret. Det kommer alltids dager meg regn og litt mindre varme,og da er det greit med et sånt.

Noen som vet om noe? Også helst til en billig penge.

Skrevet

Det er nok altfor lite til en whippet! Min bruker str 55, men han er stor.. 37 er for lite til en normal.

MEN: har du tittet på Hurrta sine dekken? De har regndekken med tynt for, som sitter bra på myndekroppen.

Skrevet

37cm er altfor lite ja. Min er 51cm lang fra nakke til halerot. Joda,hurrta-dekkenene ser fine ut, men kunne tenkt meg noe billigere :flowers:

Skrevet

Hadde tidligere et dekken der man kunne ta av foret inni, var festet med knapper. Kjøpte det på Tropehagen, tror kanskje det var et trixie dekken.. De hadde det i alle str

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...