Gå til innhold
Hundesonen.no

5 ting som gjør dagen din bedre :)


Lollipopp

Recommended Posts

Skrevet

hmmm...

1. SOL

2. SOL

3. SOL

4. SOL

5. SOL!

Da er dagen min bra! :) hehe.

neida, men jada.. jeg skal prøve.

1. SOL!

2. So...:D , sovet godt hele natta og våkne uthvilt

3. Våkne om morran og vite jeg har fått penger inn på kontoen :P

4. Ha ork til å bruke hele dagen i skogen med hund, hjem å ta et langt bad og kose meg på sofaen med hund på kvelden. (man kan da vel ikke ha en bra dag uten hund, kan man vel?)

5. hmm, SOL! jeg måtte bare.. Været betyr alt for humøret mitt :)

Skrevet

Først og aller fremst:

- Fint vær. Fint vær betyr for meg opphold, helst med sol, vindstille (arg, det blåser altfor mye) og varmt. Vel, det kan og være når det er snø eller kalde, kalre høstdager, men akkurat nå vil jeg ha det varmt. Lukten av solkrem og å finne frem solbrillene. Kunne gå i bare genseren ute.

- Frokost bestående av oppskåret frukt og juice eller sitronvann. Det gir meg lykke-kick å spise sånn frokost som jeg spiser når jeg er på ferie eller på hotell, det er herlig med litt luksus i hverdagen.

- Bra musikk. Akkurat hva slags musikk varierer, men den riktige sangen kan snu humøret om på null komme niks.

- Gode nyheter og ros. Jeg er litt sånn ros-avhengig, og hvis jeg får ros eller positive tilbakemeldinger på noe som betyr mye for meg blir jeg superhappy.

- Trening. Riktignok ikke mens jeg trener, men etterpå er jeg veldig glad:p

Og selvsagt- gode venner dytter vekk skyene på min himmel:D

Skrevet

- Først og fremst: Musikk! iPoden min :)

- Sol og skyfri himmel :D Regn blir jeg bare deppa av...

- Gode venner som stiller opp når man trenger de

- Sjokolade! Spiser det ikke hver dag da. Hehe

- Dyresonen.. Hehe, neida :) Hmm.. Å få sove lenge!

Skrevet

*Ut å gå i fint vær

*Få jobbe litt og føle at jeg bidrar til at vi tjener til livets opphold

*vinne i lotto

*Arbeide og bruke kroppen, se resultater av det man ahr gjort

*Spise sjokolade uten dårlig samvittighet (vanskelig :) )

Skrevet

1. fint vær! Våkner jeg til fint vær er dagen somregel god :)

2. Musikk!

3. Vennene mine

4. En kjekk og kort skoledag (er somregel i bedre humør når jeg slutter halv 2)

5. Ha fri fra jobb og prøvelesing på dagen, slik at jeg kan være ute å nyte finværet, med dyrene og/eller venner :)

Skrevet

1. Sol fra (nesten) helt blå himmel

2. Venner som blir glade for å se meg

3. Når jeg ser at jeg har mer enn 100 kroner i lommeboka/på konto

4. Når jeg har orket å komme meg avgårde på sykkel- eller svømmetur og jeg har kommet inn og tatt en dusj og kan slappe av med god samvittighet

5. Når jeg har høy og herlig musikk jeg kan gaule til

Skrevet
hmmm...

1. SOL

2. SOL

3. SOL

4. SOL

5. SOL!

Da er dagen min bra! :P hehe.

neida, men jada.. jeg skal prøve.

1. SOL!

2. So...:P , sovet godt hele natta og våkne uthvilt

3. Våkne om morran og vite jeg har fått penger inn på kontoen :P

4. Ha ork til å bruke hele dagen i skogen med hund, hjem å ta et langt bad og kose meg på sofaen med hund på kvelden. (man kan da vel ikke ha en bra dag uten hund, kan man vel?)

5. hmm, SOL! jeg måtte bare.. Været betyr alt for humøret mitt :lol:

Skriver under på det Solinnlegget ditt :P Jeg er værsjuk!

1. Barna

2. Sol

3. Dyra mine (nå er det bare katter :blink: )

4. Trening

5. Å mestre ting

Skrevet

*Typen

*penger på konto (sjelden)

* når det går problemfritt på jobb(sjelden)

*få god mat gratis :blink:

*gode venner

Og så Loke og kattene da..men det er en selvfølge :lol:

Skrevet

Jeg er en av de få som blir stresset av å ikke ha penger, og mer stresset av å faktisk HA penger tror jeg:P

Skrevet

Hm... Denne er faktisk ikke enkel...

- Å være/bli gjeldfri

- Å tjene såpass at jeg ikke hele tiden går og veier hvert øre

- Å slippe å ha vondt (fysisk)

- Friske hunder

- Sol

...tror jeg :blink:

Skrevet

Samboeren min

Intervallspinning

Midnattsol (ikke så ofte jeg får sett den da men :blink: )

Penger på konto, trenger ikke være så mye - bare nok til at jeg ikke trenger kalkulator med meg på butikken :rolleyes:

Ferie!

Skrevet

- Fint vær (varmt og sol på sommeren, slalom-vær på vintern)

- God mat

- Venner

- Penger (og da også shopping :blink: Sikkert overfladisk men jeg blir faktisk glad av det!)

- Ferie

- Trening (helst fotball)

Det var 6 ting men.... Hvis det hadde vært hunderelatert i tillegg hadde det blitt enda fler punkter...

Skrevet

Dyrene mine og forloveden ligger seff på en klar førsteplass.... utenom det.

1: Fint vær.

2: Sove lenge.

3: Penger !

4: Shopping.

5: Goood mat.

Guest Belgerpia
Skrevet

1. Min mann

2. Hundene mine

3. Gode venninner

4. Jobben min

5. Varmende stråler fra en oppadgående sol mens jeg nyter morgenkaffen på terrassen

Nei, jeg kan ikke skrive en topp fem listen uten å nevne de firbente, de gjør livet verdt å leve

Skrevet

1: At eg veit at mine nærmeste både på to og fire bein har det bra.

2: Å få en rolig morgen, med tid til å våkne før alle står opp.

3: Å komme heim fra jobb trøtt og sliten og min mann har laget middag.

4: Å få gjere som eg vil en heil dag uten innblanding fra noen.

5: Å vere på jobb, vi er en hærlig gjeng i lag.

Skrevet

1. Hundene

2. Kjæresten

3. Vennene

4. Penger

5. Fint vær

Kan fortsette i det uendelige, men her er det viktigste :blink:

Skrevet

Hmm.. Denna var jo litt vanskelig :rolleyes:

1. Varme sommerkvelder ved sjøen, gode venner, og noe godt å drikke.. (er vel mer settinga tro..)

2.Når Voffan plutselig utfører en øvelse vi har sliti med helt perfekt=)

3.kjøre bil med musikk på full guffe, og synge høyt og falskt :P

4.En skikkelig god treningsøkt (med meg selv altså)

5.lange sløve dager man har både til å råd til å bruke på akkurat hva men vil:)

Jeg klarer jo ikke la vær å nevne pelsen jeg heller da.. hehe er jo egentlig lite som virkelig kan få meg til å smile sånn som hun klarer :angry:

Skrevet

- Sol

- Sjokolade

- Se fram til noe

- Venner

- Oppnå gode resultater for noe jeg har jobbet for

Også hunden selvfølgelig :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Et tidsskjema fylles vanligvis med utgangspunkt i tiden per hund, og ja, ofte rundes tiden litt opp for å ha litt slingringsmonn. For kvalitetsklasse er det vanlig med ca. 3 minutter per hund, men for valper kan man bruke litt kortere tid, for eksempel 2–2,5 minutter. Konkurranseklasse påvirker ikke nødvendigvis tidsskjemaet direkte, men man bør sørge for at tidspunktene ikke overlapper hvis hundene skal vises i samme ring. Jeg ville satt opp tidsskjemaet slik at første hund starter kl. 09:00, og deretter legger til tiden per hund, runder opp til nærmeste 5-minutters intervall for enkelhet og oversikt. Eksempel: Golden retriever valp 3 hunder → 09:00–09:06, Golden retriever 14 hunder → 09:06–09:48, Labrador valp 2 → 09:48–09:52, og så videre. På denne måten får du et oversiktlig skjema hvor hver gruppe får sin tid, og du unngår at tidene blir for eksakte og uoversiktlige. 
    • Ja — det virker ikke som om pop‑up telt for utstilling er helt borte fra markedet, men utvalget har kanskje blitt mindre hos enkelte butikker, og noen farger/modeller kan være utsolgt akkurat nå. Hos norske nettbutikker kan du fortsatt finne utstillingstelt og pop‑up‑varianter som er ment for hund og konkurranser. For eksempel har petetelt i turkis stående som pop‑up‑modell hos enkelte leverandører, og det finnes også modeller i ulike størrelser og farger til hundeutstillinger. Noen steder har hatt telt som Dark Gray Green Pop‑up Camping Tent For Pets som passer som bærbart ly for hunder, og det er fortsatt mulig å finne pop‑up‑design både som mindre hundetelt og litt større varianter. Det kan være at Hundensbutikk har solgt ut de fargene du nevnte (rosa, lilla, turkis, grå og grønn), men andre butikker som VetZoo, Musti eller Hund i Norge fortsatt har pop‑up‑telt på lager — noen ganger i turkis og andre farger. Mitt tips er å sjekke flere nettbutikker og eventuelt sette deg på venteliste eller kontakte butikkene for å høre om de får inn flere farger og modeller etter hvert. Store utstillingstelt finnes også i større størrelser og mer robuste varianter hvis du trenger det til lange dager ute.
    • kan du finne fine plus‑size jakker, blazere og skjørt/kjoler hos norske og internasjonale butikker som Zizzi, Zalando, Ellos og bonprix, som har et bredt utvalg klær i store størrelser til formelle anledninger
    • Hvis hunden din er sjelden og konkurrerer alene i sin rase, kan den fortsatt få CK (certifikatkvalitet). Når den får CK, kan den også delta i konkurranser om videre titler som cert, CACIB og BIR, selv om den ikke har direkte konkurranse i sin rase. Det betyr at en sjelden hund kan oppnå de samme titlene som mer vanlige raser, men det kan oppleves annerledes. For vanlige raser som golden retriever er konkurransen ofte hardere, fordi flere hunder av høy kvalitet konkurrerer samtidig. Å vinne BIR eller cert i en stor rase kan derfor anses som mer imponerende, siden hunden har slått flere sterke konkurrenter. Men for dommeren kan det også være interessant og utfordrende å vurdere en sjelden rase, spesielt hvis de ikke ser rasen ofte. Til syvende og sist må kvaliteten på hunden vurderes ut fra rasestandarden, uavhengig av hvor mange konkurrenter den har. Så ja, både sjeldne og vanlige raser kan oppnå de samme titlene, men opplevelsen og utfordringen kan føles forskjellig.
    • Riding number holder ANKY Pins‑Velcro – enkel nummerlappholder med borrelås/pinner som kan brukes til konkurranser og trening. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – komplett sett for ryggnummer som brukes i sprang/terreng. Cameo Equine Cross Country Bib for Eventing – et annet alternativ innen eventing‑nummerlapper. Shires Eventing Back Number Holder XC Bib Set – Youth – samme type som over, men tilpasset yngre ryttere. I tillegg finnes det magnetiske bib holders og race‑magneter som du kan bestille fra internasjonale nettbutikker — de fester nummerlapper uten å bruke borrelås eller knapper, og er et godt alternativ til borrelåsalternativet som er utsolgt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...