Gå til innhold
Hundesonen.no

Leilighet i Oslo-området


Benedicte

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og mine to hunder flytter til Oslo til høsten (labrador og australian shepherd), og er på utkikk etter leilighet i Oslo-området, max 4500 i mnd i leie. Er det noen som vet om noe eller selv leier ut som er interessert?

Skrevet

Jeg vil gjerne få komme me den ting.

Det er at prisen på å leie i oslo er ganske mye dyrere enn resten av landet, så hvis du ikke tenker deg mere enn 4500,-

så får du nok heller ikke noe mere enn en hybel hvis du ikke er heldig

Skrevet

Du må nok være veldig heldig for å få en leilighet til max 4500 mnd i leie, både i byen og litt utenfor så er det ganske dyrt i forhold til andre steder i landet... Og attpåtil når man har hund så gjør det ikke ting så veldig mye lettere desverre...

EDIT; Men lykke til med leilighet jakt da hvertfall :)

Skrevet

Du får ligge gjevnlig innom finn og søke..Innimellom kommer det noen billige leiligheter.. Men da må man være rask.. for mange som kaster seg over de.. skal holde øynene åpne... Lykke til.. :)

Skrevet

Var jeg deg ville jeg prøvd å finne noen venner/andre hundefolk, gått sammen og leid en større leilighet utenfor byen. Det har vi gjort. Stavanger er ikke like dyrt som Oslo, men det ER dyrt. Nå bor jeg 20 min med tog utenfor, har en 100 kvadrats med hage og betaler 1500 hver i mnd. Vi har god plass og en helt OK leilighet, kjempegreit. Jeg ville nok også satt inn annonse selv, jeg.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...