Gå til innhold
Hundesonen.no

Navnforslag på lag til mesterskap i jakt


charlotte

Recommended Posts

Skrevet

Retrieverklubben arrangerer i år som i fjor, norsk lagmesterskap (NLM) i jakt med retriever og jeg har meldt på et lag fra mitt fylke. Men jeg trenger noen gode (morsomme) forslag til navn på laget vårt! Vi er 4 på laget, 3 labradorer og 1 flat. Av eierne er vi 2 menn og 2 kvinnemennesker, 3 voksne hunder og 1 unghund. Jeg tror vi har et godt utgangspunkt for å gjøre det bra, ingen store svakheter hos noen av hundene våre. Noen har foreslått "High Hopes" som jeg synes var litt ydmykt og bra.

Noen flere forslag? Må sende inn navnet vårt ASAP :)

Skrevet
Hva er vel bedre enn å kalle opp laget etter Kokos :)

Synes det var noe kjent ved det ja! Lignet på et typisk hundenavn, haha. Nå husker jeg hvor jeg hadde hørt det før ;)

Skrevet
Hva er vel bedre enn å kalle opp laget etter Kokos :)

Når du først nevner, det der forvirrer meg. Nemlig en flat kennel i Sverige som heter High Hopes, men tenker alltid på kokos når jeg hører navnet. Så kan aldri skjønner hvorfor kokos står på rasdata for flat i Sverige ;)

Skrevet
"Hunting High 'n Low" etter sangen/melodien til A-ha? :)

Hihi! Godt forslag, men det er en labrador kennel i Vestfold som heter det så det kan bli forvirrende for folket. Ellers var det veldig godt tenkt!

Guest Dratini
Skrevet
*klippe*

"Shit Happens", kan være greitt navn hvis alt går gæli... :rolleyes:

Godt navn om dere skulle gjøre det bra også det da :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...