Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppdatering på skogsmus barna mine


nikita73

Recommended Posts

Skrevet

Hei igjen=)

Svarer i ny tråd, siden det ble en del spørsmål jeg gjerne vil svare på!

Aller først, alle musene har det bra og lever i beste velgående. De har begynt å ta til seg fast føde nå, så om noen uker er de klar for å slippes.

PUDDELLOVER:

Wow , det syns jeg er beundringsverdig!

Har du tenkt på å faktisk beholde de siden de vil bli særdeles tamme siden du mater dem for hånd?

Eller det kan bli litt dumt siden du sikker har forskjellige kjønn!

Lykke til :-)

Jeg har ikke tenkt å beholde de, dette er ville dyr og er ikke ment for å leve i et bur. De er faktisk ikke så veldig tamme, de biter og viser at de er uttrygge(heldigvis).

TOFFUS:

Så bra at du tar de av deg!

Men,hvis de blir vant med å få servert mat, uten å måtte lete etter den, blir det ikke mye vanskeligere for de å overleve når du slipper de ut?

Jeg gjemmer maten forskjellige plasser, så de må lete. Her blir ingenting servert på sølvfat hehe

PAPILLON:

Synes nå at ville dyr bør forbli i naturen hvis mulig

Helt enig med deg! Men i dette tilfellet hadde vi ødelagt reiret til musene og de hadde ikke hatt mulighet til å leve alene riktig ennå=)

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...