Gå til innhold
Hundesonen.no

Karmøy & Haugesund hundeklubb


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har tenkt seg der?

Sitter å vurderer å melde på siden det er dobbel og vi alikavel har overnatting og barnevakt like i nærheten men vet ikke hvor mangen jeg stiller der da. Vil i hvertfall prøve med Aron hannhunden vår(hvis vi reiser da), om jeg melder på noen av tispen vet jeg ikke helt enda men ser ikke vekk i fra at jeg gjerne melder på en av de.

Skrevet
Amigo skal stilles begge dagene. Herlig med en utstilling bare 30 minutter hjemmefra :D

Ja det er fantastik DEILIG!

Men også litt irriterende at Paul er akkurat 4 dager for liten til og stille i Junior klassen :no:

Men men, vi stiller opp begge dagene vi.

Skrevet
Den som er i mai? Tror Shanti fra siste kullet mitt skal stilles, kjempespent på det :ahappy:

Den er i mai ja :D

Jeg skal nok helt sikkert. Mulig jeg skal gå lp med Extra, det får vi se på :D Utstillingsringen holder vi oss vekke fra en stund til :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...