Gå til innhold
Hundesonen.no

Eagermind Shetland Sheepdogs


Caroline

Recommended Posts

Skrevet

Med kennelnavn kom ny hjemmeside på eget domene. Mitt første forsøk på en side laget fra bunnen av, så bær over med diverse småfeil. Oppdateringer kommer nok stadig vekk, og jeg håper designet bedrer seg ettersom jeg lærer mer av programmet. Enjoy :)

Skrevet

Jeg har allerede tittet såvidt innom siden din, synes den er kjempefin :) Det eneste jeg har lagt merke til er at den første linja under "menyen" er bare halvveis synlig, sånn ser det ut hos meg:

1.jpg

Skrevet

Veldig pen hjemmeside Caroline.

Oversiktelig og enkel.

Jeg bor jo nesten i gangavstand fra deg jo.

Nå har jeg ingen hund å gå tur med "snufs" så du får si ifra hvis du skulle trenge avlastning en gang i blant :)

Skrevet
Dropdownmenyen er under utvikling :) Derfor er den sånn enn så lenge. Får hjelp med den i kveld.

Ukei :) Fin er den i hvertfall ;)

Skrevet
Tusen takk :) Jøss, gangavstand, er det såpass nærme? Ja, jeg har 3 stk. her da, så du kan jo alltids låne en om du vil bli med på tur :)

NESTEN gangavstand. Jeg bor på Roven.

Kan jo gå bort også men har faktisk bil ;)

Tenkte bare om du hadde behov for hjelp noen ganger.

Forresten så var det noe kluss på hjemmesiden etter jeg trykte på galleriet.

Da fikk jeg ikke opp noe annet etterpå.

Skrevet
Forresten så var det noe kluss på hjemmesiden etter jeg trykte på galleriet.

Da fikk jeg ikke opp noe annet etterpå.

Samme her.

Fin side! Kan jeg spørre hvorfor du bruker .de-domene?

Skrevet
NESTEN gangavstand. Jeg bor på Roven.

Kan jo gå bort også men har faktisk bil :)

Tenkte bare om du hadde behov for hjelp noen ganger.

Forresten så var det noe kluss på hjemmesiden etter jeg trykte på galleriet.

Da fikk jeg ikke opp noe annet etterpå.

Slettaveien er på Roven igrunn ;)

Noen av linkene er litt herpa, jobber med det.

Trykk tilbake velg linken fra en annen side, da skal det gå.

Samme her.

Fin side! Kan jeg spørre hvorfor du bruker .de-domene?

.be, fordi eagermind.com og .net ikke var ledig og jeg ikke har mulighet til å skaffe .no ;)

Kjempefin side! Og stilig kennelnavn :)

Takk for alt skryt. Jeg er i innlæringsfasen, så det blir mye småplukk framover ;) Men jeg er glad jeg fikk den ut på nett jeg.

  • 10 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...