Gå til innhold
Hundesonen.no

Eagermind Shetland Sheepdogs


Caroline

Recommended Posts

Skrevet

Med kennelnavn kom ny hjemmeside på eget domene. Mitt første forsøk på en side laget fra bunnen av, så bær over med diverse småfeil. Oppdateringer kommer nok stadig vekk, og jeg håper designet bedrer seg ettersom jeg lærer mer av programmet. Enjoy :)

Skrevet

Jeg har allerede tittet såvidt innom siden din, synes den er kjempefin :) Det eneste jeg har lagt merke til er at den første linja under "menyen" er bare halvveis synlig, sånn ser det ut hos meg:

1.jpg

Skrevet

Veldig pen hjemmeside Caroline.

Oversiktelig og enkel.

Jeg bor jo nesten i gangavstand fra deg jo.

Nå har jeg ingen hund å gå tur med "snufs" så du får si ifra hvis du skulle trenge avlastning en gang i blant :)

Skrevet
Dropdownmenyen er under utvikling :) Derfor er den sånn enn så lenge. Får hjelp med den i kveld.

Ukei :) Fin er den i hvertfall ;)

Skrevet
Tusen takk :) Jøss, gangavstand, er det såpass nærme? Ja, jeg har 3 stk. her da, så du kan jo alltids låne en om du vil bli med på tur :)

NESTEN gangavstand. Jeg bor på Roven.

Kan jo gå bort også men har faktisk bil ;)

Tenkte bare om du hadde behov for hjelp noen ganger.

Forresten så var det noe kluss på hjemmesiden etter jeg trykte på galleriet.

Da fikk jeg ikke opp noe annet etterpå.

Skrevet
Forresten så var det noe kluss på hjemmesiden etter jeg trykte på galleriet.

Da fikk jeg ikke opp noe annet etterpå.

Samme her.

Fin side! Kan jeg spørre hvorfor du bruker .de-domene?

Skrevet
NESTEN gangavstand. Jeg bor på Roven.

Kan jo gå bort også men har faktisk bil :)

Tenkte bare om du hadde behov for hjelp noen ganger.

Forresten så var det noe kluss på hjemmesiden etter jeg trykte på galleriet.

Da fikk jeg ikke opp noe annet etterpå.

Slettaveien er på Roven igrunn ;)

Noen av linkene er litt herpa, jobber med det.

Trykk tilbake velg linken fra en annen side, da skal det gå.

Samme her.

Fin side! Kan jeg spørre hvorfor du bruker .de-domene?

.be, fordi eagermind.com og .net ikke var ledig og jeg ikke har mulighet til å skaffe .no ;)

Kjempefin side! Og stilig kennelnavn :)

Takk for alt skryt. Jeg er i innlæringsfasen, så det blir mye småplukk framover ;) Men jeg er glad jeg fikk den ut på nett jeg.

  • 10 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...