Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte ?


civga

Recommended Posts

Det kommer jo veldig ann på individ, men jeg trener gjerne 2-5 ganger i uka + at jeg har hindere i hagen. Hunden min blir ikke lei. Men prøv å trene korte økter med masse lek. Bare gjør korte enkle kombinasjoner med masse fart og ros. Dette fikk ihvertfall opp masse motivasjon og fart hos hunden min!

Har du akkurat begynt å trene, eller har du trent en stund?

Lykke til :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg trener ca en gang i uken. Prada er nettopp fyllt et år, så det er viktig å ikke overdrive. I tillegg så er vi av og til der AG banen er og slipper hundene løse så de kan løpe og leke, og da bruker hun noen av hinderne i lek. Løper over mønet f.eks og sånn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer jo veldig ann på individ, men jeg trener gjerne 2-5 ganger i uka + at jeg har hindere i hagen. Hunden min blir ikke lei. Men prøv å trene korte økter med masse lek. Bare gjør korte enkle kombinasjoner med masse fart og ros. Dette fikk ihvertfall opp masse motivasjon og fart hos hunden min!

Har du akkurat begynt å trene, eller har du trent en stund?

Lykke til :icon_confused:

Jeg har i ca 3-4 månder. Men hunden min er liksom ikke helt sikker på mitt komando og sånt hvis du skjønner?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det viktigste er vel kanskje å ikke trene så lenge om gangen når hunden blir lei/sliten.

Når vi har tilgang på bane trener vi flere ganger i uka, og heller oftere men kortere økter. Viktig å holde motivasjonen på topp, og at hunden har full fart/konsentrasjon hele tiden.

Hvis hunden ikke hører etter kommandoer, kan den de ikke godt nok enda. Jeg bruker ikke kommandoer i det hele tatt på min. Rett og slett fordi jeg ikke tror hun hører på meg uansett, jeg tror hun ser mer på kroppsspråket mitt, og all hylingen og skrikingen kommer bare og ødelegger. Når jeg da virkelig trenger at hun hører på meg, i en vanskelig kombinasjon fx, DA kan jeg heller skrike litt, og DA reagerer hun mye bedre enn om jeg skulle løpt og ropt hele tiden. Hun skjønner hva hun skal gjøre uansett, og gjør hun ikke det, er det min handling som er dårlig. Syns personlig det er fint å trene sånn, da komme handlingen automatisk inn hos meg selv, jeg blir flinkere på det, og skylder mindre på at hunden ikke hører på meg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for hjelpen alle sammen! :)

Men nå har jeg endelig funnet feilen, hun var ikke blitt lei.

Hun hadde lite interesse for godbit, igår når jeg trente agility med Dikkal prøvde jeg med en sprettball (favoritt leken). Da var hun bare kjempe vill og gjorde alt til en lek :) Jeg er så glad og stolt over henne! <3

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for hjelpen alle sammen! :)

Men nå har jeg endelig funnet feilen, hun var ikke blitt lei.

Hun hadde lite interesse for godbit, igår når jeg trente agility med Dikkal prøvde jeg med en sprettball (favoritt leken). Da var hun bare kjempe vill og gjorde alt til en lek ;) Jeg er så glad og stolt over henne! <3

Så bra da! Tror det er viktig å bruke yndlingsleken også i trening, ikke bare godbiter. I agility er det supert med leker som hunden blir gira av :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
×
×
  • Opprett ny...