Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi skal få valp!


Smilla

Recommended Posts

Om ca tre uker kan vi hente hjem en liten Amerikansk Cocker prinsesse! :(

Naturlig nok så gleder vi oss stort og synes at ventetiden ikke kan gå fort nok! :)

Vi har en fire år gammel collie tispe fra før, som er verdens herligste familiehund og den snilleste og beste hunden i hele verden (sånn helt objektivt sett selvfølgelig :) )

Vi er spente på hvordan det blir med hundene sammen, jeg håper de kan får stor glede av hverandre etterhvert som lillesnuppa vokser til.

Så nå går vi her og lurer på navn og teller dager til hun er klar for å flytte hjem til oss.

Neon andre her med erfaring med Amerikansk Cocker Spaniel? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Neon andre her med erfaring med Amerikansk Cocker Spaniel? :thumbsdown:

Gratulerer med valp!

Vi hadde en Amerikansk Cocker i 10 år. Han døde for tre år siden nå.. Men han var verdens snilleste hund altså! :rolleyes:

Han fotfulgte moren min overalt, og han var så trofast at han ikke ville gå tur med noen andre enn oss, engang..!

Så masse lykke til med valpen, det kommer sikkert til å bli kjemper stas :frantics:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for koselig respons! :thumbsdown:

Snuppa vår er kullsort, så Nemi er forsåvidt også et godt alternativ, men det blir litt likt på navnet tilden andre hunden som heter Naima.

Ellers er nok Hermine på førsteplass blandt navneforslagene akkurat nå iallefall, det er mer enn en Harry Potter fan i huset her også... :frantics:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlig :thumbsdown:

Jeg kjenner ei svart portistispe som heter Nemi.. :frantics: (hunden til Lilleulv her inne)

Ellers forbinder jeg egentlig Milla med en klin gal toller vi kjenner, så jeg liker ikke assosiasjonen jeg får. Men ellers er det et fint navn.

Hva med "Ellie"? Synes det er så søtt. Eller "Ally".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I går var vi på besøk igjen og hilste på lille snuppa. Hun skal hete Milla, det er det som passer best til hennes personlighet fant vi ut. ;)

Hun er veldig myk og forsiktig av seg, den roligste i flokken. Men hun er ikke redd og hun var veldig kontaktsøkende da vi satt ved valpekassa i går. Men nettopp det at hun er myk er noe jeg liker ettersom vi har en collie fra før. Hun er også veldig vâr i sin persolinghet og jeg har aldri snakket hardt til henne engang, det har aldri vært nødvendig. Så det er fint med en til av samme typen. ;)

I går var det to uker til vi henter henne, så jeg får bare prøve å være tålmodig og holde ut! ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Yri var et veldig fint navn. ^^

Noen som vet hva det betyr/kommer av?

Ja, ikke sant? Jeg elsker det navnet. Hva det betyr, vet jeg ikke, men jeg møtte en gang en nydelig wheaten-tispe som het Yri.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mine videofeeds er fulle av prong collars, e-collars, absurde mengder røffe corrections for ingenting og trenere som advocater for det. Det røskes og rykkes hardt i vonde halsbånd og det strømmes. Hundene gjør nøyaktig som de blir bedt om og trenerne strutter av selvtillit, gir inntrykk av kompetanse. Guruvibber som tiltrekker følgeskarer.  Metoden deres fungerer jo. De gjør det godt i sport fordi hundene aldri vegrer å adlyde på flekken og aldri vender oppmerksomheten mot noe annet - de vet hva som skjer da - og folk lar seg forføre av at hundene opptrer som maskiner, derav populariteten.  Noe av det mest kvalmende var en video som representerte positiv forsterkning med en bøs kar utkledd som "Karen" med blågrønn parykk, med tynn pipestemme, unnskyldende kroppspråk, som klikket manisk, klikk, klikk, klikk, klikk, og ... Jeg finner den ikke igjen ved søk nå, men det var en utrolig teit og barnslig misrepresentation av klikkertrening for å latterliggjøre konseptet for menigheten, og menigheten synes det var morsomt. Flere titusen likes og mange hundre kommentarer, i hovedsak oppmuntrende til firmaet og trenerne. En må se den. Mye verre enn beskrivelsen. Det verste var at folk synes den var morsom og beskrivende og de hånlo i broderlig fellesskap av de dumme klikkertrenerne som ikke forstår at bikkja må røskes lydig. Ikke sett noe liknende fra skandinaviske content creators, her hjemme ser det greit ut på internettet, men innholdet fra over dammen vil antakelig smitte på den yngre garde. Ble vitne til det her om dagen da en dame med vesttysk frosk skulle entre en kurstime, og hunden ikke umiddelbart satte seg ved døren. Den fikk kjapt et hardt røsk i tynn kjetting helstrup som skar i ørene på 5 meters avstand. Usikker på om fører lærte det der på kurs eller fra internettet. Ikke pent ihvertfall. SÅ viktig er det ikke at hunden setter seg så intenst umiddelbart foran en dør på vei inn til trening.  Om en vil ha en titt down the rabbit hole, søk på øvelser fra ringsport og raser som rottweiler, doberman, malinois, dutch og german shepherd, så er feeden befengt med de der trenerne der på no time. 
    • Det var trist å høre, han var ung? (Heh, sjekket bloggen din, det er visst jeg som er gammel. Men trist likevel.) Ifølge Akkurat nå er det noen "motreaksjoner" mot den positive trenden:  Nå er det noen år siden jeg var aktivt inne i noe treningsmiljø selv, men jeg tenker jo at Canis og klikkertrening/positiv forsterkning fortsatt er greia, og jeg ville nå gått til de samme bøkene som for ti år siden. Men klart, noen endringer er det nok og sikkert noen nye flinke guruer kommet til, så håper noen kan bidra der!
    • Det er nå to år siden Pax vandret videre, og vi (jeg) har begynt å planlegge ny valp.  De siste årene har gått mye til småbarn, jobb og hus, så jeg har ikke fulgt noe særlig med på hva som går for seg i hundemiljøet. Det må jeg gjøre noe med, og derfor spør jeg dere på Sonen om hjelp til oppdatering. Hvis du skulle anbefalt meg, en kommende valpespekulant, noen ressurser, creators på sosiale medier jeg kan følge, bøker å lese, treningsmetoder, trender/diskusjoner som er sentrale, hva som helst egentlig, hva skulle det vært? Er det noen tema som er kontroversielle eller er alt bare fryd og gammen? Har Cæsar Millan kommet tilbake eller har verden gått videre? Hva bør jeg sjekke ut? Hva bør jeg holde meg langt unna?   
    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...