Gå til innhold
Hundesonen.no

Pusemor


Killie

Recommended Posts

Skrevet

Hei :P Her kommer historien om katten som bor hos meg nå, som bærer det velklingende navnet Pus (evt. Pusemor eller bare Morra til Bajas)

For ca fem år siden ville faren til eksen min skaffe seg katt. Som tenkt så gjort, han kom hjem med en nydelig liten skapning. Aberet var bare at kjæresten hans var gravid og mildt sagt rimelig hysterisk, og ville IKKE ha katt i nærheten av ungen sin, katta kunne jo ligge ihjel ungen, må vite... <_< Min "kjære" x-svigerfar ville da slå ihjel katta for å imøtekomme fruens ønske. :) Jeg ble helt paff av en sånn holdning overfor dyr, og så ble jeg sint, og så tok jeg med meg kattungen, satte meg i bilen, og kjørte hjem. Snakka ikke med noen i den familien på lange tider, så forbanna var jeg.

Jeg kom hjem til mammaen og pappaen min (dette var før jeg flyttet hjemmefra) og den utrolig sære (men ekstremt høyt elskede) Skippy, hunkatten som regjerte huset der. Kattungen ble ikke tatt vel imot av husets frue, og det ble klart at jeg måtte finne et nytt, godt hjem til henne. Som tenkt så gjort, Pus flytta til en kompis av meg og fikk tre fine år der. Iløpet av den tiden fikk hun flere unger (deriblant Bajas), og ble en vakker voksen frøken.

For et par år siden forandret livssituasjonen til kompisen min seg ganske kraftig, og det ble vanskelig for han å ha Pus noe mer. Men siden jeg i mellomtiden hadde rukket å flytte hjemmefra (og kvitta meg med ekstypen og den ubrukelige, dyrehatende familien hans), kunne hun endelig flytte inn hos meg. Vi skulle liksom ha hverandre, vi. :D

Det merkelige er jo at Pus har blitt utrolig lik vår gamle katt Skippy, både i utseende og væremåte. Like snill og god, kosete og kjærlig mot "flokken sin", like sær og grinete mot alle andre. Hihi, hun ble nok påvirket i de få dagene de måtte dele hus. :) Hun blir med hver eneste kveld når bikkja og jeg går kveldstur, som den største selvfølge. Hun må jo passe på oss. :P

post-3054-1206701893_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...