Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund funnet *Eier har hentet den*


Taz

Recommended Posts

Skrevet

Fant en liten hund tuslende for seg selv på vei hjem fra jobb i går.

Utrolig sosial og rolig kar, som går godt overens med alt og alle..

Jeg stod å venta en stund for å se om det kom noen letende eiere, men ingen kom, så jeg tok den med meg

en runde rundt i området, men ingen eiere der heller.

Så da hadde jeg ikke så mye annet valg enn å ta den med meg.

(Var innom jobben og fikk den lest av, men ingen chip heller)

Ringte politiet, men de ba meg slippe den løs igjen, og hvis eierene ringte skulle de si at den tuslet rundt på Bryne.

(Jeg sa selvsagt at jeg tok den med meg da heller, og at politiet skulle gi letende eiere mitt nr)

De ville ikke betale ett opphold på Trikanten Hundesenter heller.

Men hadde ikke helt samvittighet til å slippe han, så han ble med meg hjem, og mot alle odds går han fint sammen med

både hannhunden min og katten.. (Katten og løshunden lekte sammen til og med)

Men hadde jo vært greit å funnet eierene igjen, og hadde ikke heelt lyst å ha han hele helgen, blir litt fullt.

Her er noen bilder av karen:

Ett kjennetegn er jo det store underbittet

001_lite.jpg

Han har jo blitt klippet, og halsbånd har han også, så noen må jo savne han.

005_lite.jpg

Skrevet

Guri for en søt fyr! Noen må da savne den der.

Du får prøve å ringe lokalradioen, og be dem nevne at hunden er funnet. Kanskje eieren hører på.

Skrevet

Ring til drosjene også, kan hende noen ringer inn savnet hund der (vi gjorde det da Mona var borte).

Mange hunder som blir funnet om dagen, det er bra noen tar dem med seg istedet for å bare slippe dem som politiet sier.

Skrevet

Kan det være en nedklippet bichon havanaise?

Har du ringt Miniatyrhundklubben i området? Når hunder i min rase forsvinner, er det masseutsendelse av mail i rasemiljøet og informasjon til klubben og lokalavdelingen med en gang, så alle skal være på utkikk etter den savnede. Og hadde jeg funnet en hund, ville i hvert fall jeg kontakte raseklubben lokalt for å høre om noen savner saken.

Skrevet

Så søt han var :) Får håpe eieren dukker opp snart! Forøvrig var det jo veldig snilt av deg å ta den med deg da, fremfor å ta sjansen på at den blir påkjørt...

Skrevet

Samme hvilken rase det er, er det lite og hårete er vel miniatyrhundklubben ofte rette klubben, uansett.

Skrevet

Hvor stor er han? Kan ligne litt på en tibetansk terrier eller havanais. Jeg legger ut link til denne tråden i havanais-forumet, hvis du ikke har noe i mot det?

Skrevet

Fikk en tlf fra en fortvilet eier i dag..

Så lille Teddy (som han heter) ble hentet for ikke så lenge siden. :)

Og jeg fikk forøvrig vite at han er blanding mellom Tibetansk spaniel og Havanais.. Så dere hadde begge rett.. Hehe

Eller var det Tibetansk terrier du mente?

Teddy var med meg på jobb i dag, så han har tatt både tog og buss, og tok det hele med ro.

Jeg misunner det gemyttet på den bikkja. *titte bort på Diego*

Skrevet
Fikk en tlf fra en fortvilet eier i dag..

Så lille Teddy (som han heter) ble hentet for ikke så lenge siden. :)

Og jeg fikk forøvrig vite at han er blanding mellom Tibetansk spaniel og Havanais.. Så dere hadde begge rett.. Hehe

Eller var det Tibetansk terrier du mente?

Teddy var med meg på jobb i dag, så han har tatt både tog og buss, og tok det hele med ro.

Jeg misunner det gemyttet på den bikkja. *titte bort på Diego*

Så fint at eieren dukket opp! Jeg (og noen andre her) tenkte vel mest på tibetansk terrier. Havanais og tibetansk terrier ligner en del i utseendet. Men at det er tibetansk spaniel forklarer vel underbittet.

Ellers er jo havanaisene kjent for å være greie og sosiale hunder :)

Skrevet
Så fint at eieren dukket opp! Jeg (og noen andre her) tenkte vel mest på tibetansk terrier. Havanais og tibetansk terrier ligner en del i utseendet. Men at det er tibetansk spaniel forklarer vel underbittet.

Ellers er jo havanaisene kjent for å være greie og sosiale hunder :)

Ja, satt å tenkte på det selv i ettertid at det var litt mer logisk med terrier og ikke spaniel.

Men når hun sa Tibbe tenkte jeg bare på Tibetansk spaniel. Hehe

Den var veldig sosial og grei. Ble helt forelska i karen..Hehe

Skrevet

Du er heldig som har funnet eierne! Jeg fant jo en kanin i går og finner ikke noen eiere! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...