Gå til innhold
Hundesonen.no

Nye regler for HD/AA avlesning?


Tyson

Recommended Posts

Skrevet

Det er snart dags å røntge hunden nå, og det er noen år siden jeg røntget hund sist..

Hvordan er reglene nå? Bare å troppe opp hos dyrlegen, så ordner han alt, eller skal man ha med avlesnings skjema el? :ahappy:

Undrende hilsen fra Tyson

Skrevet

Begge deler funker.. Tropp opp hos vet og la han fikse alt, eller forhåndsbetal og ta med skjema til vet. Jeg tror du sparer deg for et gebyr ved å forhåndsbetale?

Guest Gråtass
Skrevet
Ok, da får jeg se hva jeg gjør.. Driter i evt gebyrer, bare jeg slipper unødvendig arbeid :ahappy:

Du får raskere svar om du betaler på forhånd og skriver ut skjemaet selv på forhånd.. Det er kanskje viktigere enn pris og litt ekstra anstrengelser?

Skrevet

Jeg betalte ikke på forhånd. Fikk resultatet på dogweb etter to dager, samt brev i posten etter en uke. :P

Skrevet

Det er ikke noen prisforskjell på å betale på forhånd eller vente på giroen.

For øvrig kan du ikke bare troppe opp hos veterinær, om du mener det like bokstavelig som det står, du må bestille time til røntgenfotografering. Bare i fall du tenkte å droppe innom... :-)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...