Gå til innhold
Hundesonen.no

Tenkt til og kjøpe dekken til hunden.


Recommended Posts

Skrevet

Det var et seriøst knallfint dekken :lol: Det vil jeg ha.. Hva er str XXS målene da... må spørres om..

Ellers kan jeg snakke varmt om Hurtta dekkene, har det til ene hannen, og jeg har aldri vært mer fornøyd med noe dekken.. Hadde de hatt det i en str mindre hadde jeg kjøpt det til han minste også.. :ahappy:

Skrevet
Det var et seriøst knallfint dekken ;) Det vil jeg ha.. Hva er str XXS målene da... må spørres om..

Ellers kan jeg snakke varmt om Hurtta dekkene, har det til ene hannen, og jeg har aldri vært mer fornøyd med noe dekken.. Hadde de hatt det i en str mindre hadde jeg kjøpt det til han minste også.. :lol:

Synes det dekkenet passet perfekt til den aktive hunden min .. Men han må ha M, og da kommer prisen opp i 820!? :ahappy: , jeg som tenkte og få taki et rimlig dekken..

Rart, du kan bestille størrelse xx-small, men det står ikke målene på det..Bare på x-small ..

Skrevet
Synes det dekkenet passet perfekt til den aktive hunden min .. Men han må ha M, og da kommer prisen opp i 820!? :ahappy: , jeg som tenkte og få taki et rimlig dekken..

Rart, du kan bestille størrelse xx-small, men det står ikke målene på det..Bare på x-small ..

Ja var rart det der... Men det finner man vel alltids ut av, mail er en kjekk ting å ha :ahappy:

Skrevet
Katahdin dekkenet skal visstnok være veldig bra og med god passform og praktisk sele.

http://www.hundeutstyr.no/butikken/katahdi...kken-p-394.html

Jeg tror ikke det blir dyrere selv om du må ha "stor" størrelse.

Skulle gjerne kjøpt et slikt et Katahdin dekken til min lille dverg/toy, men de finnes ikke i så liten størrelse, så det blir foret Hurtta dekken til min lille tass.

Skal jeg noen gang kjøpe et dekken, blir det et sånt et! Endelig noen som har skjønt at magen er et sted med lite pels, og at det må tilpasses kjønnene..! :ahappy:

Skrevet
Katahdin dekkenet skal visstnok være veldig bra og med god passform og praktisk sele.

http://www.hundeutstyr.no/butikken/katahdi...kken-p-394.html

Jeg tror ikke det blir dyrere selv om du må ha "stor" størrelse.

Skulle gjerne kjøpt et slikt et Katahdin dekken til min lille dverg/toy, men de finnes ikke i så liten størrelse, så det blir foret Hurtta dekken til min lille tass.

Det dekkenet så utrolig bra ut ,bare synd de ikke hadde små nok størrelser... :closedeyes:

Skrevet
Det så kjempe flott ut! *må spare penger til :closedeyes: *

ikke sant? Synes nemlig det jeg også!

Det står også at hunden kan være veldig aktiv i den uten at den skir/blir ubehagelig ..

Men Zorba må ha M, og da ble det plutselig så dyrt .. **sparee*

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...