Gå til innhold
Hundesonen.no

Franske hunder


Artemis

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som kan fortelle meg hvilke hunderaser som har Frankrike som opprinnelsesland, eller som kan gi meg en link til en side hvor jeg kan finne det ut? :)

Skrevet

Fransk støver (flere forskjellige støverraser innunder her)

Fransk bulldog

Bordeaux dogge

Beauceron

Breton

Briard

Puddel

Skrevet

Grand Anglo-Français Blanc et Noir

Grand Anglo-Français Blanc et Orange

Grand Anglo-Français Tricolore

Anglo-Français de Petite Vénerie

Ariegeois

Ariège Pointer

Chien d'Artois

Barbet

Basset Artésien Normand

Basset Bleu de Gascogne

Basset Fauve de Bretagne

Basset Hound

Beagle Harrier

Beauceron

Bichon Frisé

Billy (dog)

Bourbonnais Pointer

Dogue de Bordeaux

Bouvier des Flandres

Briard

Brittany (Brittany Spaniel, Épagneul Breton)

Coton de Tulear (development)

Français Blanc et Noir

Français Blanc et Orange

Français Tricolore

French Bulldog

French Gascony Pointer

French Pyrenean Pointer

French Spaniel (Épagneul Français)

Griffon Fauve de Bretagne

Grand Bleu de Gascogne

Petit Bleu de Gascogne

Petit Griffon de Gascogne

Grand Gascon-Saintongeois

Griffon Nivernais

Grand Basset Griffon Vendéen

Petit Basset Griffon Vendéen

Briquet Griffon Vendéen

Grand Griffon Vendéen

Löwchen

Papillon

Phalène

Blue Picardy Spaniel (Épagneul Bleu Picard)

Picardy Spaniel (Épagneul Picard)

Pont-Audemer Spaniel (Épagneul Pont-Audemer)

Poitevin

Porcelaine

Pyrenean Mountain Dog (Great Pyrenees)

Pyrenean Shepherd

Saint-Germain Pointer (Braque St. Germain)

Wirehaired Pointing Griffon (Griffon d'arrêt Korthals)

Her er liste over hvor så og si alle hunder kommer fra: http://www.answers.com/topic/list-of-dog-breeds-by-country

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...