Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som såg dyrelegene?


Akita

Recommended Posts

Skrevet

Hvis du kikker i tråden under ser du aussien Bridie.Hun er også rød merle.

Eller nei,det var visst ingen bilder av henne der :rolleyes:

Skrevet

Som dere forstå så er eg helt grønn på hunde raser og en av de som skriver de fleste hunde raser på feil måte.

Men er på jakt etter en hund til, og falt helt for Felix. :)

Anette & Akita

Skrevet
Som dere forstå så er eg helt grønn på hunde raser og en av de som skriver de fleste hunde raser på feil måte.

Men er på jakt etter en hund til, og falt helt for Felix. :)

Anette & Akita

Hvem faller vel ikke for en merle farget aussie valp ? :rolleyes:

Skrevet

Håper du ikke løper og kjøper aussievalp fordi du så en pen en på TV. Aussievalper er søte men de er søte monstre. :) Har ei på 9 uker i hus selv og hun er en ball full av energi og hun vil nok kreve utrolig mye av meg etterhvert som hun vokser til. Allerede som 9 uker gammel så sliter hun meg ut :) Hun vekker meg halv 7 om morgenen og jeg må ha øyne i nakken for å passe på at hun ikke spiser opp skoene til samboeren min eller tygger på ledninger... Eller plager eldstehunden ;)

Aussien er en brukshund og burde ikke kjøpes fordi den er søøøøt men fordi man vil ha en hund å arbeide med. Mener jeg da :)

Skrevet
Håper du ikke løper og kjøper aussievalp fordi du så en pen en på TV. Aussievalper er søte men de er søte monstre. :) Har ei på 9 uker i hus selv og hun er en ball full av energi og hun vil nok kreve utrolig mye av meg etterhvert som hun vokser til. Allerede som 9 uker gammel så sliter hun meg ut :) Hun vekker meg halv 7 om morgenen og jeg må ha øyne i nakken for å passe på at hun ikke spiser opp skoene til samboeren min eller tygger på ledninger... Eller plager eldstehunden :P

Aussien er en brukshund og burde ikke kjøpes fordi den er søøøøt men fordi man vil ha en hund å arbeide med. Mener jeg da ;)

¨

Har en Bc blanding på 15 mnd så vet vel hva det går i. Men er nok ikkje den som bare løper å kjøper.

Akita skal blir minst 2 år før noe skjer.

Shetland Sheepdog, jack Russel, og Grand Danios er de rasene eg sikkler på. og nå aussie. men vet jo selvfølgelig lite om rasen i forhold til de andre.

( men JR og GD vil eg mest sannsynlig ikkje tåle. tåler som regel ikkje de som er helt korthåra :) )

Skrevet

tar jeg ikke helt feil så eies Felix som var på tv idag, av Carro92 som har vært litt her inne på forumet tidligere. Han er fra Sunline kennel på Gjøvik.

Og ja, han er en red Merle.

du kan jo ta en titt på hjemmesiden min, der ligger det mange bilder av min Bridie :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...