Gå til innhold
Hundesonen.no

Åpne konto


Wicked Sister

Recommended Posts

Skrevet

Hvor gammel må man være for å åpne en konto alene i banken? Vi er 24 jenter som skal ha russebuss og begynne med innbetalinger nå snart. Derfor må vi ha en konto:) Jeg vet ikke helt hvordan type konto vi må åpne, ettersom vi bare er rundt 17 år. Og vi trenger en konto hvor vi kan ha mye penger på og kan ta ut mye av på en gang.

Tenkte å ta meg en tur til banken imorgen, men det er ikke vits å gjøre det hvis jeg ikke får åpnet det alene. Så må man være 18 for å åpne en konto alene, eller er må man ha med en foresatt?

Noen som har peiling? :rolleyes:

Skrevet

Man må ha med foresatt om man er under 18...

(jeg har tatt den bomturen selv, og bankdamen og jeg satt lenge og diskuterte hvilken konto jeg burde velge og hun gikk og hentet skjemaene og sånt og ba om å få se legitimasjon da hun plutselig utbrøt: "neimen, er ikke du 18?!", så da måtte jeg komme tilbake med pappa et par dager etterpå i stedet...).

Skrevet

Noen krever også at du har tilatelse av begge foresatte.

Venninden min måtte ta med dødattesten til faren sin da hun var under 18 å skulle opprette konto :S

Skrevet
Noen krever også at du har tilatelse av begge foresatte.

Venninden min måtte ta med dødattesten til faren sin da hun var under 18 å skulle opprette konto :S

Ja, jeg måtte få pappa til å faxe underskriften sin, så jeg fikk begge to sine..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...