Gå til innhold
Hundesonen.no

Zorba-Engelsk setteren :hund_01:


Kristiin

Recommended Posts

Kanskje på tide at Zorba får seg en tråd også?

Zorba er en Engelsk setter på 8år, altså født den 29.01.00 :)

zorba var den hypreste hunden i kullet, og hann la alle søskene sine i bakken "en etter en" Utrolig nok ble vi vedlig sjarmet av det, og Zorba ble med oss hjem.

Hann har siden dagen vi kjøpte hann til per idag vært like hyperaktiv, utrolig nok.

Jeg var da vi fikk hann veldig opphengt på at alle dyr skulle hoppe! Så da ble det sånn da. Zorba hopper over alt! Han flyr over alle hjærer og alt. Han elsker og hoppe.

Idag var jeg ute med hann og målte hvor høyt hann fikk til og hoppe.

Høyde: 116cm

Lende:225cm.

Ganske fornøyd med det!:)

Hann er både med på snøsscooteren og vinteren (snøkjøring) og, og med som skiper på båten om sommeren. (Noen ganger har jeg litt problemer med og holde hann oppi båten, fordi hann er så glad i vann og svømme :wub:

Som dere sikket vet er jo setteren en jakthund, så pappa tar seg av jakta med hann.

Bilde tatt på hytta med sjøen:

I vinter utenfor huset:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Zorba å jeg var på tur i snøen i fjorie uke :D

Det var mørk, og det snødde rett ned :rolleyes:

Men vi på jo på tur?

Tekte temaet for turet kunne være.

"bli sett, bruk refleks!"

Sorry, folks. men får ikke til og laste opp flere enn 1bilde <_<

Så da prøvde jeg og velde ut det kuleste. Det ble egentlig ingen fine bilder, bare utrolig kule og morsome bilder :)

Kommer i full fart med flygende ører xD

(Siden, jeg bare får til og laste opp ett bilde, endra jeg til en annet bilde vi tok på turen)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har litt problemer med og laste opp kvalitets bilder (digital camra)

Av en merkelig grunn, så får jeg bare til og laste opp 1 <_<

Men jeg slenger inn et mobilbilde nå da!;)

Jeg og zorba har drevet en del med apport, og lydighets trenging i det siste.

Apporten, tok den en stund å få inn :ahappy:

Men jeg fikk den inn, via lek (vis dere skjønner?)

Så den apport er en ting har synes er ganske moro.

Lydighet, går på 'stopp, og bli' (stopp på den plassen har er akkurat da, og bli der til jeg sier ifra). Gå fint ved foten, og 'på plass' (det synes han av en merkelig grunn er veldig morsomt ;) )

Vi var også å kjøpte klikkert for noen dager siden!

Så vi skal begynne og trene med det nå :lol:

(apport trening)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Idag var jeg og Zorba ut på tur med Torill og hunden hennes Freia.

Vi gikk et stykke inn i skogen og slapp de ! Der stor koste de seg! De spratt fram og tilbake og leket og styret som bare det :thumbsdown:

Egentlig ganske mislykka bilde xD Ingen kikka opp :angry:

På slutten av turen :frantics:

post-3327-1206824788_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...