Gå til innhold
Hundesonen.no

Jippi! Endelig funnet et fôr som hunden liker


Akita

Recommended Posts

Skrevet

Etter 13-14 mnd fant eg foret Akita liker.

Aner ikkje kor mange tusen eg har brukt på dette mat prosjektet men nå har eg endelig funnet et for Akita spiser.

Nemlig Eukanuba.

Håper ho får lagt på seg litt mer nå. Har jo brukt butikk for en stund, og det hjalp litt på. men må nok legge på seg litt til.

jippi er så happy :)

Men noen forslag til korleis Akita kan legge på seg litt?

Anette & Akita ;)

Skrevet

Prøv at fodre hende med Eukanubas foder til aktive hunde, da hun er en aktiv hund, og foder hende med den fodermængde der svarer til den vægt du gerne vil have hende på, gerne giv hende mad over 3 gange om dagen hvis du har mulighed for det. I tillæg kan du give hende noget råfoder som kød, ben, fedt og indmad.

Skrevet
Prøv at fodre hende med Eukanubas foder til aktive hunde, da hun er en aktiv hund, og foder hende med den fodermængde der svarer til den vægt du gerne vil have hende på, gerne giv hende mad over 3 gange om dagen hvis du har mulighed for det. I tillæg kan du give hende noget råfoder som kød, ben, fedt og indmad.

Men synes du at Akita er tynn, du har jo møtt ho noen ganger.

Det er vi hjemme, som ikkje har så veldig god peiling på hund som mener ho er litt tynn

Vætrinæren og andre som kan hund, mener ho er helt perfekt.

Men vil uansett prøve å legge på ho litt. Neste gang kan eg kjøpe det foret til akitive hunder. har nett kjøpt en 15 kg sekk, med vanlig for.

Skrevet

Hun er ikke for tynd, men hun er jo i den alder, hvor hun gerne skulle bygge lidt kropsmasse op, så en 1-2 kg ekstra ville ikke gøre noget, da man tydeligt kan mærke ribbenene, men ikke sådan at de ligefrem stikker ud, er jo ikke altid let med kræsne hunde :)

Men giv hende lidt ekstra af foderet i forhold til det du plejer at give hende, selvfølge check om hun spiser det op, og se om et par uger(2-3) om hendes vægt/kropsmasse har ændret sig, og evt. sæt hende lidt mere op eller ned i fôr, alt efter hvordan hun ser ud/føles.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...