Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Manger 1 & 2 Mars


Wulfi

Recommended Posts

Skrevet

ÅÅ, da var det henne i gruppe ringen da :ahappy: Jeg og venninen min satt å tippet hvem som ble plasser hvor og jeg tippet at Prada skulle bli plassert, men dommeren var vist ikke enig i meg at det var en veldig fin Puff :yes:

Hihi

Fikk 1 Kval og 2 Konk og rett ut...

Blondie hadde løpetid da og skulle gjøre alt annet en å gå å stå fint neste, hehe.

Det var SÅ mye gøyere å leite etter hunder å være med :D Jaja, hun var flink da.

Skrevet

Stilte 2 japanere.

Tinka(eldste tispen vår) med bare ytterpels igjen selvfølgelig fikk 1kval og 3konk av fire tisper da så det var jo ikke så gale.

Kritikk: Nice coat texture, well curved tail, would prefer her a bit smaller, ears rather big, god pigment.

Aron vårt nye tilskudd til flokken(har bare hatt hunden i 3 uker), som ikke er trent noe til utstilling og som ikke er vandt med å gå i bånd fikk:

1kval, 1konk, ck, 4bhk

Kritikk: Nice Size, balanced, hig set tail, dark eyes, small ears, typic, needs training for shows, and for moving in control because he is sound.

Noen som kan fortelle meg hva som menes med siste setningen her? Greit jeg kan engelsk men er ikke selvutnevnt geni på oversettelse.

Skrevet

Gratulerer til alle sammen som gjorde det bra på manger. Selv er eg kjempe fornøyd med resultatet, min lille dobber valp Tamlands Dea Francesca ble BIR valp, samt storebror Diezel ble BIR. :););)

Skrevet

Og jeg må få gratulere Millett (stabijhoun) med N UCH! Gruppe 7 og 8 var slått sammen i finalene og Millett ble BIG 3 bak kooiker BIG 2 og portugisisk vannhund BIG 1.

Skrevet
Stilte 2 japanere.

Tinka(eldste tispen vår) med bare ytterpels igjen selvfølgelig fikk 1kval og 3konk av fire tisper da så det var jo ikke så gale.

Kritikk: Nice coat texture, well curved tail, would prefer her a bit smaller, ears rather big, god pigment.

Aron vårt nye tilskudd til flokken(har bare hatt hunden i 3 uker), som ikke er trent noe til utstilling og som ikke er vandt med å gå i bånd fikk:

1kval, 1konk, ck, 4bhk

Kritikk: Nice Size, balanced, hig set tail, dark eyes, small ears, typic, needs training for shows, and for moving in control because he is sound.

Noen som kan fortelle meg hva som menes med siste setningen her? Greit jeg kan engelsk men er ikke selvutnevnt geni på oversettelse.

kritikken hans er bare en setning,så jeg oversetter alt, jeg:

"God størrelse, balansert, høyt ansatt hale, mørke øyne, små ører, typiske (typiske, små ører? Blir forvirra av komma-feil) trenger ring-trening, og trening for å bevege seg kontrollert, da han er av god type. (Sound er et litt vanskelig ord å oversette, da vi ikke har et tilsvarende ord i det norske vokabularet, men det betyr altså at dommeren liker typen hans.Trivelig, solid og god type)

Gratulerer allle sammen! Flotte resultater på sonen- hundene :hmm:

Skrevet
kritikken hans er bare en setning,så jeg oversetter alt, jeg:

"God størrelse, balansert, høyt ansatt hale, mørke øyne, små ører, typiske (typiske, små ører? Blir forvirra av komma-feil) trenger ring-trening, og trening for å bevege seg kontrollert, da han er av god type. (Sound er et litt vanskelig ord å oversette, da vi ikke har et tilsvarende ord i det norske vokabularet, men det betyr altså at dommeren liker typen hans.Trivelig, solid og god type)

Gratulerer allle sammen! Flotte resultater på sonen- hundene :P

Takker for hjelpen, det var mest det derre med sound jeg lurte på, har for å være helt ærlig ikke hørt ordet før hehe, men jeg skjønte at hun likste han for ellers så hadde han sikkert gått ut med blått han også som broren til freia gjorde, og han gikk fint og stod fin men dommeren mente han var litt stor også hadde han akkurat sluppet mye pels så han var ikke mye å skryte av der og da.

Må si som deg gratulerer så mye alle sammen og Calina ?? har du ikke hatt tilgang på data enda?

Diezel gikk desverre ut av gruppen uten plasering da men fy så flott han er altså.

Calina med gullet sitt og en vi kjenner med sin bullmastiff valp(bare 9mndr og slo sin egen mor i ringen)

100_7302.jpg

100_7296.jpg

veldig dårlige bilder da men vet ikke om jeg skal skylde på gubben eller kameraet(kanskje begge deler)

DSC01007-1.jpg

mobilbilde av Aron hannhunden vår etter å ha blitt badet og fønet, 2 dager før manger utstillingen.

Skrevet
Vet du hvilken Portugisisk vannhund dette var?

Jeg var inne på Nordhordland Hundeklubb sine sider og der stod det at den het Faustoso Altomar.

  • 1 month later...
Skrevet

Grattis da :lol:

Kaisa var og på den utstillingen, konkuranse mot søssteren Kikki.

Bra kommentarer fra dommer og oppdretteren vår var også fornøyd med kaisa's kommentarer fra dommer.

Alt var helt perfekt med det var en muskel i ryggen som ikke var helt god, skipt

når det bare var det som var i veien <_<

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...