Gå til innhold
Hundesonen.no

eukanuba


bonaqua

Recommended Posts

Skrevet

Vurderer å prøve rottweiler-foret som Eukanuba fører. Det jeg lurte på er om det er prisforskjeller på dette foret fra forhandler til forhandler? Og isåfall om noen vet hvor man får det billigst nå?

På forhånd takk!

Skrevet

De fleste, i alle fall der jeg jobber, opererer med veiledende utsalgspris, altså utsalgsprisen som leverandøren anbefaler. Så jeg tror nok ikke du vil se store prisforskjeller fra butikk til butikk.

Det som er er at raseforet er dyrere enn det "vanlige" fóret, uten unntak. Så det gjelder jo uansett hvor du kjøper fóret.

Forhandlere tjener lite på å selge fór, så de fleste har faktisk en lav pris på fóret ift. innkjøpsprisen. Jeg ble sjokkert da jeg begynte å jobbe i dyrebutikk og så hvor dyr hunde/kattemat faktisk er i innkjøp.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Hei :rolleyes: Ser du bor på Østlandet, da hadde jeg anbefalt deg å kjøpe for i Sverige, det er ikke bare kjøtt og tobakk som er billig der. Forer med Royal Canin Boxer, sjekket prisen før jeg kjøpte siste sekk og det skilte med flere hundre kroner, fra Norge til sverige (også har du kursen).Alt hundeutstyr er bortimot halve prisen i Sverige. :wub:

Skrevet

Dyrlege-Eukanuba (det som selges hos dyrleger) tror jeg er dyrere enn dyrebutikk-Eukanuba (det som selges i dyrebutikker). Sånn er det i alle fall med RC (håper jeg husket riktig merke nå). De har litt andre serier, og litt andre råvarer i produktene som selges hos dyrleger, enn på dyrebutikker har jeg hørt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...