Gå til innhold
Hundesonen.no

eukanuba


bonaqua

Recommended Posts

Skrevet

Vurderer å prøve rottweiler-foret som Eukanuba fører. Det jeg lurte på er om det er prisforskjeller på dette foret fra forhandler til forhandler? Og isåfall om noen vet hvor man får det billigst nå?

På forhånd takk!

Skrevet

De fleste, i alle fall der jeg jobber, opererer med veiledende utsalgspris, altså utsalgsprisen som leverandøren anbefaler. Så jeg tror nok ikke du vil se store prisforskjeller fra butikk til butikk.

Det som er er at raseforet er dyrere enn det "vanlige" fóret, uten unntak. Så det gjelder jo uansett hvor du kjøper fóret.

Forhandlere tjener lite på å selge fór, så de fleste har faktisk en lav pris på fóret ift. innkjøpsprisen. Jeg ble sjokkert da jeg begynte å jobbe i dyrebutikk og så hvor dyr hunde/kattemat faktisk er i innkjøp.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Hei :rolleyes: Ser du bor på Østlandet, da hadde jeg anbefalt deg å kjøpe for i Sverige, det er ikke bare kjøtt og tobakk som er billig der. Forer med Royal Canin Boxer, sjekket prisen før jeg kjøpte siste sekk og det skilte med flere hundre kroner, fra Norge til sverige (også har du kursen).Alt hundeutstyr er bortimot halve prisen i Sverige. :wub:

Skrevet

Dyrlege-Eukanuba (det som selges hos dyrleger) tror jeg er dyrere enn dyrebutikk-Eukanuba (det som selges i dyrebutikker). Sånn er det i alle fall med RC (håper jeg husket riktig merke nå). De har litt andre serier, og litt andre råvarer i produktene som selges hos dyrleger, enn på dyrebutikker har jeg hørt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...